Yeni bir türev pazar hizmeti olan BitMax, kaldıraçlı sözleşmelerin verimli, esnek ve güvenli ticaretine odaklanan benzersiz bir sistem mimarisi tasarımı getiriyor.

Bu Bitcoin Borsası, BTC Tabanlı Kalıcı Sözleşme Başlattı

Yeni bir türev pazar hizmeti olan BitMax, kaldıraçlı sözleşmelerin verimli, esnek ve güvenli ticaretine odaklanan benzersiz bir sistem mimarisi tasarımı getiriyor.

Bir kripto para birimi borsa platformu olan BitMax.io (BTMX.com), türev ticaretinin başladığını duyurdu. Mevcut spot ve margin ticareti ürünlerini tamamlayan türev ticaret, resmi olarak 23 Mart 09: 30'da EDT'de bitcoin tabanlı bir kalıcı sözleşme ile başlatıldı.

Yakın gelecekte, borsa diğer varlıklara yapılan kalıcı sözleşmeleri daha da genişletecektir.

Platformun öne çıkan özelliklerinden bazıları aşağıda veriliyor:

Çapraz Varlık Teminatı: Kullanıcılar, alım veya satım gücünü artırmak için USDT, PAX, USDC, BTC ve ETH'yi marj olarak kaydedebilir; daha fazla fon esnekliği ve çeşitlendirmesi sağlar.

Ayırt Edici Tasfiye Motoru: Platform, sıkıntılı hesap pozisyonlarını azaltmak için tasarlanmış benzersiz bir akıllı sipariş yönlendirici mekanizması kullanır; motor, “Backstop Likidite Sağlayıcısı” programı aracılığıyla kurumlara katılma riskini aktarır.

Kompozit Fiyat: BitMax.io, kullanıcıların ticaret karı ve zararı (PnL) pozisyonlarını ve teminat değerini Binance, Huobi, OKEx, Poloneix ve kendi borsalarındaki sipariş defterlerinden elde edilen ortalama bir fiyat alarak hesaplanan bir “endeks” kullanarak hesaplar. Endeks fiyatlandırma metodolojisi, herhangi bir tek ticaret yerindeki fiyat kesintilerinden kaynaklanan gereksiz piyasa oynaklığını azaltmayı amaçlamaktadır.

 Derin Likidite, Sıkı Marjlar: BitMax.io, birden fazla işlem platformu arasında paylaşılan birleşik bir sipariş defterinde çok çeşitli işlem meslektaşları ile uğraşmaya çalışır. Ticaret verimliliğini artırmak için likiditeyi bir araya getirerek; diğer vadeli işlem platformları ve bayileri, ilgili kullanıcılarına en uygun ticaret koşullarını sağlamak için merkezi eşleştirme motoruna katılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ