Londra merkezli kripto borsası Cashaa, bilgisayar korsanlarına 3.1 milyon dolar değerinde 336 bitcoin kaptırdı. Kripto borsası şimdilik kriptoyla ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Bu Bitcoin Borsası Hackerlara 3.1 Milyon Dolarlık Bitcoin Kaptırdı.

Londra merkezli kripto borsası Cashaa, bilgisayar korsanlarına 3.1 milyon dolar değerinde 336 bitcoin kaptırdı. Kripto borsası şimdilik kriptoyla ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Londra merkezli kripto para borsası Cashaa, bilgisayar korsanlarına 336 bitcoin kaptırdığını açıkladı. Kripto borsası şimdi, hack ile ilgili soruşturmalar başladığında, para çekme ve para yatırma işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Bir tweet'te, kripto borsası Cashaa, bilgisayar korsanının bitcoin depolamak ve borsadan transfer yapmak için kullanılan Blockchain.com cüzdanlarından birine saldırdığını iddia etti. Bilgisayar korsanının, borsa bilgisayarlarından birine kötü amaçlı yazılım yerleştirdiğine inanılıyor.

Bilgisayar korsanı birkaç dakika içinde 336 bitcoin ile kaçmayı başardı

Saldırganın, borsa bilgisayarlarından birine kötü amaçlı yazılım yerleştirdiğine inanılıyor ve bir çalışan 10 Temmuz öğleden sonra iki ayrı transfer yapmak için makineye eriştiğinde, hacker 3,1 milyon dolardan fazla değere sahip 336 bitcoin ile kurtulma fırsatını kullandı. Bütün bunlar dakikalar içinde, 13:23 ile 13:26 arasında gerçekleşti. Londra merkezli kripto borsası, olayın neden olduğu zararı araştırmaya devam ettiği için önümüzdeki 24 saat boyunca tüm para çekme işlemlerini askıya aldı.

Kripto borsası, bilgisayar korsanının Hindistan'dan geldiğinden şüpheleniyor

 Cashaa İcra Kurulu Başkanı Kumar Gaurav, şirketin hackten kaynaklanan tüm kayıpları üstlenip üstlenmeyeceğine karar vermek için yönetim kurulu toplantısını aradıklarını söyledi. Çalınan fonların bu bitcoin 14RYUUaMW1shoxCav4znEh64xnTtL3a2Ek adresine gönderildiği iddia edildi. Parayı aktarmak ve izlenebilirliği sınırlamak için kripto para mikser yazılımının kullanıldığını gösteren bazı kanıtlar var. Kripto borsası, bilgisayar korsanının Hindistan'ın doğusunda, Delhi'den geldiğinden şüpheleniyor ve daha sonra ülkedeki ilgili polis siber suç departmanı ile bir rapor paylaşıldı. Borsa, iddia edilen hırsızın parayı kullanmasını engelleme çabalarının bir parçası olarak bilgisayar korsanının adresini "tüm kripto borsalarına" bildirdiğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ