Bitcoin (BTC) 'nin 3.600 $' a düştüğü türev devi BitMEX'teki erime, şirketin ödeme tazminatının mütevazı 200.000 $ değerinde olduğunu gördü.

Bu Bitcoin Borsası Hatasından Dolayı 200 Bin Dolar Ödeme Yaptı

Bitcoin (BTC) 'nin 3.600 $' a düştüğü türev devi BitMEX'teki erime, şirketin ödeme tazminatının mütevazı 200.000 $ değerinde olduğunu gördü.

13 Mart'ta meydana gelen olayla ilgili bir blog yazısında BitMEX, platformunu çökerttiği için “iki DDoS saldırısı” nı suçladı.

Ethereum Yatırımcılarına 40 BTC İade Edildi

Bitcoin pazarlarında yoğun bir dalgalanma anında gelen bir botnet, donanım kaynaklarını tüketmeyi başardı ve sonuç olarak BitMEX'in tamamen başarısız olmasına ve yaklaşık yarım saat boyunca çevrimdışı olmasına neden oldu.

Sonuç olarak, birçok kullanıcı gerçekleşmemesi gereken tasfiyeler yoluyla fon kaybettiklerini iddia etti. Bir araştırmacı, bu arada BTC / USD, saldırının tetiklediği kısır döngü devam ederse 0 dolara inabileceğini iddia etti.

“Bu süre zarfında hatalı olarak tetiklenen her durak için BitMEX, deltayı yazdırılan Endeks Fiyatına göre hesapladı ve kullanıcıya iade etti. Toplam 40.297 XBT geri ödendi. ”

Mevcut seviyelerde geri ödemeler 217.800 $ 'a eşit.

Hayes, geliştiricilerin bu tür bir tehdide “hiçbir sistemin bağışık olmadığını” kabul ederek diğer DDoS saldırılarına karşı korumak için platformun operasyonlarını desteklemek için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Ek sorular, BitMEX’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 36.493 BTC’ye (197.5 milyon $) ulaşmadan önce yalnızca geçici olarak küçülen dev sigorta fonuna odaklanıyor. Eleştirmenlerin, fonun kullanıcı kayıplarını önlemek için kullanılması gerektiğini savunuyor.

Sorunu ele alan Hayes, BitMEX'in kasıtlı olarak kendi sistemlerini çökerttiği suçlamalarını reddetme fırsatını da aldı.

 “Adil ve verimli bir platform işletiyoruz. İşlem dışı kalma süresi, tüm müşteriler için deneyimi düşürür ve pazardaki kararlılığımızı azaltır. Duruş sürelerini üretmek kendi çıkarlarımıza aykırı olacaktır. Bununla birlikte, topluluğun, özellikle bu çok zorlu senaryoda tasfiyelerin sigorta fonu ile nasıl etkileşime girdiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği açıktır. Çok yakında bununla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ