Bir Borsa daha Avrupadaki faaliyetlerine son veriyor.

Bu Bitcoin Borsası, Yaklaşan Düzenlemeler Nedeniyle Avrupa

Hollanda merkezli kripto türevleri borsası, yaklaşmakta olan AB düzenlemeleri nedeniyle işini Panama'ya taşıyacağını duyurdu. FATF yönergelerine dayanan yaklaşan AML düzenlemeleri, kripto şirketlerinin müşterilerinden daha fazla veri toplamasını gerektirecek.

Resmi bir açıklamada, kripto türev borsası Deribit, 10 Şubat 2020'den itibaren ofislerini Hollanda'dan Panama'ya taşıyacaklarını açıkladı. Deribit, böyle bir karar veren tek borsa değil. Kripto ile ilgili daha önceki üç işletme, müşterilerinden veri toplamak istemediklerinden işletmelerini kapattı.

AB Düzenlemeleri Kripto Endüstrisi İçin Katılaşıyor

5AMLD olarak adlandırılan gelecek düzenlemeler, kripto şirketlerinin herhangi bir hizmet vermeden önce müşterilerden daha fazla kişisel veri toplamasını gerektirecek. Yaklaşan bu Kara Para Aklama ile Mücadele (AML) düzenlemeleri FATF yönergelerine dayanmakta. Deribit borsası, bağlı şirketi DRB Panama Inc.'e yetki verdiğini duyurdu.

Bazı Kripto Şirketleri, Yaklaşmakta Olan AB Düzenlemeleri Nedeniyle Faaliyetlerine Son Verdi

Chopcoin, Sipmlecoin ve Bottlepay dahil olmak üzere kripto şirketleri, yaklaşmakta olan AML gereksinimlerine uymak istemedikleri için Avrupa'daki işlerini kapattıklarını açıkladılar. Binance ve OKEx gibi borsaların yakın zamanda Avrupa'dan çekilmesini bekleyebiliriz. Eylül ayında bir fon toplama turunda 2 milyon dolar toplayan kripto para ödülü şirketi Bottlepay, bundan sadece üç ay sonra kapanacağını açıkladı. Terör finansmanını önlemek ve yüksek riskli ülkelere ve bu ülkelerden gelen finansal işlemler için önlemleri iyileştirmek amacıyla kara para aklama yasaları uygulanmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ