Piyasa analisti Benjamin Cowen, Aralık ayında bir Bitcoin fiyatının altına ulaşılabileceğini tahmin ediyor.

Bu, Bitcoin Dibinin Geleceği Zamandır - Hazırlıklı Olun ve İçeri Girmeye Hazır Olun

Piyasa analisti Benjamin Cowen, Aralık ayında bir Bitcoin fiyatının altına ulaşılabileceğini tahmin ediyor. Piyasa gözlemcileri, BTC ayı piyasasının ne zaman sona ereceğine dair karışık beklentiler içindeler.

Piyasa analistleri, Bitcoin fiyatının mevcut fiyatında dibe ulaşmamış olabileceği konusunda spekülasyon yapmaya devam ediyor. Kripto analisti Benjamin Cowen, piyasanın diğer ayı piyasası döngülerini, özellikle de 2018 kapitülasyon senaryosunu taklit etmesini bekleyen yorumcular arasında yer alıyor.

Yeni bir analizde Cowen, BTC'nin fiyat tabanına ulaşmak için yeni diplere keskin bir şekilde teslim olmadan önce bir dizi biraz daha yüksek dip yaptığı 2018'dekine benzer bir dip senaryosu beklemenin mantıksız olmayacağını belirtti.

Cowen, argümanını desteklemek için 200 günlük hareketli ortalama teknik göstergesinden geçmiş verileri tahmin etti. Ona göre mevcut piyasa, bu yılın Noel tatili civarında dibi işaretlemek için potansiyel bir kapitülasyon olayı görebilir. Bu noktada, BTC bir boğa koşusu için hazır olabilir. Ekledi;

Mevcut yörüngesinde aşağı doğru devam ederse, 200 günlük basit hareketli ortalamayı bir şekilde tahmin edebiliriz, nereden kesişebilir?… Aralık sonlarında, 25 Aralık Noel civarında bir yerde kesişeceğini görebilirsiniz. 26 Aralık, 27 Aralık tatil günleri civarında kesişeceği yer,

Analizin sadece spekülasyon olduğunu kabul ederken, Bitcoin piyasasındaki ayı döngülerinin tarihsel olarak ortalama bir yıl sürdüğünü de kaydetti. Mevcut ayı piyasası bir yılı aşkın süredir devam ediyor ve bu nedenle yakında sona erebilir, yatırımcıların dibi görmek için çok fazla enerji harcamamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

2022'de şu ana kadar dibi savunmak kimsenin işine yaramadı ve bu nedenle yılın başında 'Bakın, 2022'de dibi görmek için çok fazla zihinsel enerji harcamayın' dedik.

BTC Fiyatı Düşmeye Devam Edebilir Mi?

Daha önce Cowen, 770 binden fazla abonesine, Bitcoin arz yüzdesinin kârda ve Bitcoin 30 günlük hareketli ortalama metriklerinin kesişmesine dikkat etmelerini söyledi çünkü bu olay, diğer ayı piyasalarında olduğu gibi piyasanın dibini işaretleyebilir.

Bu geçiş henüz gerçekleşmemiş olsa da analistler ve piyasa katılımcıları, Bitcoin fiyatının geçen hafta ulaştığı iki yılın en düşük fiyatı olan 15.600$'dan bile daha fazla düşmesini bekliyor.

Bir Wall Street Journal (WSJ) raporuna göre, TrendSpider LLC Başkan Yardımcısı Jake Wujastyk, Bitcoin piyasasının net bir "ayı bayrağı" oluşturduğunu ve kaçınılmaz olarak yeni düşük seviyelere düşeceğini veya potansiyel olarak sıfıra düşeceğini tahmin etti.

Buna karşılık, Galaxy Digital'den Mike Novogratz kısa süre önce kriptonun hiçbir yere gitmediğini ve yeni zirvelere ulaşacağını iddia etti. BTC, yazı yazılırken son 24 saat içinde yüzde 2,07 düşüşle yaklaşık 16.200 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ