2019'dan gelen doğru bir bitcoin fraktalı, 2020'nin sonuna kadar fiyatını 20.000 $ veya üzerinde gösteriyor.

Bu Bitcoin Fraktalı Yeni ATH’yi İşaretledi

2019'dan gelen doğru bir bitcoin fraktalı, 2020'nin sonuna kadar fiyatını 20.000 $ veya üzerinde gösteriyor.

Kripto para birimi, birbirini izleyen her yukarı yönlü hareketten sonra yükselen fiyat kanalları oluşturuyor ve yukarı yönlü devam ettiğine işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl diğer yükseliş fraktallarının yanında gerçekleşmeleri fiyatı yüzde 150'den fazla artırdı.

Kesin bir teknik yapıya göre Bitcoin, bu yıl sonuna kadar 20.000 $ 'a ulaşacak.

Lİder kripto para birimi şu anda yükselen bir kanalın içinde eğilim gösteriyor ve ikiden fazla tepki gösteren yüksek ve düşük seviyelerin oluşumu ile doğrulanıyor. Fiyat, direnç olan üst eğilim çizgisini hedeflemek için kanal desteğinin alt eğilim çizgisinden sekiyor.

Benzer şekilde, üst eğilim çizgisini test ettikten sonra alt çizgiyi geri almak için daha düşük olanı düzeltiyor. Fiyat yükselen bir kanalda dalgalandığı sürece, eğilimi yükselişini sürdürüyor. Bunu tipik olarak önceki eğilim yönünde bir kopuş izliyor. Bitcoin, kanalın oluşumundan önce yükseldiğinden, yukarı doğru gitme olasılığı yüksektir.

Analoji, 2019 fraktalından ipuçları alıyor. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin fiyatı Aralık 2018'deki 2018 düşüş aralığından çıktı. 2 Nisan 2019'da yukarı yönlü bir kırılmadan önce yükselen bir kanalda istikrarlı bir şekilde yükseldi, fiyatı 4.132 $ 'dan 5.121 $' a yükseldi.

Bu, Haziran 2019'da 14.000 $ civarında bir fiyat artışına yol açtı. Bu arada, yukarı yönlü, her biri büyük bir kopuşa neden olan iki artan kanal deseni oluşturdu.

2020'de Bitcoin benzer bir modeli tekrarlıyor. Kripto para birimi, yıllık 4.000 $ 'ın altına düştükten sonra tersine döndü. Daha sonra, teknik olarak bir düşüş göstergesi olan Yükselen Kama'nın içine doğru eğildi. Bununla birlikte, tüccarlar daha kesin bir yükseliş eğilimi oluşturmak için onu geçersiz kıldılar.

Fiyat, 8.000 doların üzerinde destek bulmak için daha düşük bir düzeltme yapmadan önce 10.000 doların üzerine çıktı. Bu bir dizi benzer girişime yol açtı. Fiyat yükseldi ve daha yüksek en yüksek ve en düşük en düşük seviyeyi oluşturdu. Dalgalanma fiyatı yükselen bir kanal modeli içinde kilitledi.

Son yükselen kanal seti ve bir golden cross oluşumu, bitcoin'in yüzde 150'den fazla artmasına yardımcı oldu. Bu arada, yokuş yukarı hareket, düşen yuan, Facebook’un Lİbra lansmanı ve yükselen ABD-Çin ticareti endişeleri gibi bir dizi destekleyici makro göstergeye karşı da ortaya çıktı.

Bitcoin, altta yatan temel ve teknik faktörler nedeniyle yüzde 150'lik bir fiyat rallisini tekrarlayabilir. Bugün bile, yuan ABD ve Çin arasındaki artan jeopolitik gerilimler nedeniyle düşme riski taşıyor. Bu arada, dünya çapındaki merkez bankalarından sayısal genişleme, Bitcoin'i altın gibi ideal bir değer deposu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ