İlk MINTGOX etkinliği, entegre Bitcoin Lightning ödemeleriyle oyun turnuvalarının nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdi.

Bu Bitcoin Girişimi, Oyun İçi Mikro Ödemelerle Turnuvayı Destekliyor

İlk MINTGOX etkinliği, entegre Bitcoin Lightning ödemeleriyle oyun turnuvalarının nasıl görünebileceğine dair bir fikir verdi.

İç mekanda sosyal mesafeye mi takıldınız? İndie oyunları oynayabilir ve satoshi biriktirebilirsiniz.

Magic Internet Gathering (MINTGOX) açılış etkinliğini Pazar günü düzenledi ve oyun içi Bitcoin mikro işlemleriyle video oyun turnuvalarının nasıl görünebileceğini gösterdi.

MINTGOX, geliştiricilerin Bitcoin Lightning ödemelerini video oyunlarına entegre etmelerine yardımcı olan bir platform olan Zebedee'nin beyni durumunda. Etkinlikte Lightning Labs, Bitcoin 2020 ve THNDR Games ile işbirliği yapıldı.

Oyun içi Bitcoin mikro işlemleri oyunun geleceğini nasıl değiştirebilir?

Video oyunları oynarken Bitcoin kazanabilir ve kazançlarınızı gerçek dünyada harcayabilirseniz ne olur? Bir şirket oyuncuların tam da bunu yapmasına izin vermek için çalışıyor. Pazartesi günü, Zebedee duyurdu

Zebedee CEO'su Simon Cowell yaptığı açıklamada, MINTGOX'un Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilen Bitcoin 2020 gibi geleneksel Bitcoin konferanslarının yerini almayı düşündüğünü söyledi. “Ancak, planlamaya başladığımızda, Bitcoin + Lightning uygulama geliştirme ile denemeye yardımcı olmak için tamamen sanal bir olayın benzersiz bir şekilde konumlandırılacağını fark ettik,” diyor ve ekliyor:

“Özellikle oyunlar çevrimiçi, küresel ve dijital; bu yüzden aynı formatta bir etkinliğe sahip olsaydık, belki de fiziksel konferansların yapamayacağı bir şey yapabileceğimizi düşündük.”

İlk etkinliğinde MINTGOX, üç çevrimiçi oyun için maçlar düzenledi ve kişisel olarak Şubat ayında kapanmaya başladığından beri bir dizi haftalık Bitcoin VR buluşması ve konferansına liderlik eden Udi Wertheimer tarafından sunulan bir VR panelinde tanıtıldı. Lightning özellikli bir cüzdanı olduğu sürece herkes dövüş oyunu Raiki gibi oyunlar için turnuvalara katılabilir. Bu, oyuncuların ve seyircilerin satoshi kazanmasına izin verirken, oyuncular için güçlendirmeleri bırakarak maçları da etkiledi.

Cowell'e göre bu tür bir olayın oyunun geleceği üzerinde “potansiyel olarak derin” etkileri vardır. “Şu anda canlı oyun bir yarışma kazanmak ve para ödülü kazanmakla ilgili. Ancak bir oyunda gerçek zamanlı olarak değer akışına sahip olmak, daha karmaşık, ilgi çekici ve ödüllendirici etkileşimler yapma olasılığını açıyor.

Cowell, organizatörlerin Lightning işlevselliği ile etkileşim kurarken turnuvalarda çevrimiçi oynayacak kadar insanı başarabilmeleri halinde etkinliğin başarılı olacağını düşüneceklerini söyledi. Cowell, “Etkinlikte, yaklaşık 1.000 Yıldırım işlemi üreten 3 ayrı oyuna katılan 100 kişi vardı. Bu şeyi iki hafta içinde bir araya getirdiğimiz göz önüne alındığında, ilk etkinliğe başarı demeyi haklı buluyoruz.”

Buna rağmen, Cowell ilk etkinlikte, bir sonraki etkinliğe daha iyi hazırlanmak için çok şey öğrendiklerini söyledi ve bu da aylık olarak devam edecek. Bunun bir yolu, özellikle Bitcoin ve VR uzmanı olmayan kişiler için daha net talimatlara sahip olmak olacaktır.

Cowell, “Özellikle birden fazla medya (mobil oyun, web oyunları, VR akışları, Discord vb.) Olduğunda birçok insanı çevrimiçi olarak düzenlemek zor. Olayların esport kısmı için gerçekten gecikmekten muzdariptik, bu da genel olarak e-sporlarda bir sorun ve buradaki tek çözüm katılımcılara çok katı olmak” diyor.

 İleride, Cowell bu tür oyun deneyimlerinin geleceği konusunda iyimserdi. “Bu etkinliklerin umduğum gerçekten değerli olan şey, katılımcıların yeni Bitcoin oyunlarını denemeye istekli canlı bir izleyici kitlesi. Bu, geliştiricilerin ve bir bütün olarak sektörün ilerlemesi için gerçekten yararlı olacaktır” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ