Yeni bir Bitcoin (BTC) değerleme modeli, yatırımcıların önde gelen kripto para biriminin gelecekteki fiyatını tahmin etmeleri için benzersiz bir yol sunuyor.

Bu Bitcoin İndikatörü Düşüşü Doğu Tahmin Etti – Sırada Ne Var?

Yeni bir Bitcoin (BTC) değerleme modeli, yatırımcıların önde gelen kripto para biriminin gelecekteki fiyatını tahmin etmeleri için benzersiz bir yol sunuyor.

Kripto analisti Data Dater, Bitcoin Üretim Maliyeti (CoP) modelini tanıttı. BTC'nin öngörülen minimum fiyatını hesaplamak için Bitcoin ağına güç veren madencilerin sermaye harcamalarındaki (CapEx) ve işletme harcamalarındaki (OpEx) metrik faktörlere yer veriyor.

CapEx bir madencilik teçhizatının maliyeti, çiftlik altyapısı ve düzenleme giderlerini içerirken, OpEx işçilik giderlerini, havuz ücretlerini ve güç giderlerini içerir.

Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketini analiz ederken, model, Bitcoin'in bir ralli için ne zaman gelebileceğini bildirirken şaşırtıcı derecede doğru olduğunu kanıtladı - bir BTC madencilik maliyeti gerçek fiyata dokunduğunda, yukarı doğru bir hareketin mağazada olabileceğini düşündürüyor.

Data Dater, “CoP modeli, Bitcoin'in iç taban fiyatını elde etmek için güvenilirdir. Bu, bir bitcoinin hareket etme eğilimi ve aşırı / değer düşüklüğü ölçümü olarak hizmet ettiği fiyattır” diyor

Modele dayanarak analist, Bitcoin'in bir sonraki yarılanması yaklaşık 70 gün içinde gerçekleştiğinde BTC fiyatının yaklaşık 14.000 dolara yükselebileceğini söylüyor.

“Şu anda, 1 bitcoin madenciliği maliyeti yaklaşık 7.577.51 $.

 Şebeke hash gücünün aynı kaldığı varsayılarak ve S19 Pro'nun piyasaya sürülmesiyle, bu maliyetin Mayıs 2020'nin başlarında bir sonraki blok ödülünün yarıya indirilmesi sırasında 13.964.11 $ olması bekleniyor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ