Bir token satışına ev sahipliği yapan ilk şirketlerden Factom, alacaklılara, ek fon temyiz başvurusunun karşılık görmemesinden dolayı çözülme sürecine girdi.

Bu Bitcoin Şirketi Yatırımcıların Daha Fazla Finansman Talebini Reddetmesinden Sonra Tasfiye İle Karşı Karşıya

Bir token satışına ev sahipliği yapan ilk şirketlerden Factom, alacaklılara, ek fon temyiz başvurusunun karşılık görmemesinden dolayı çözülme sürecine girdi.

Perşembe günü Londra'nın en büyük destekçisi FastForward'ın açıkladığı bir habere göre, "factoid" tokenlarının satışı yoluyla 140.000 dolarlık Bitcoin toplayan Factom Protokolü, 31 Mart'ta çözülme sürecine başladığını söyledi.

“Factom yöneticileri tarafından 31 Mart 2020 tarihli bir yönetim kurulu toplantısında, daha fazla finansman olmadığında, varlıkların alacaklıların yararına tahsis sürecine başlaması gerektiği sonucuna varıldı.”

Factom'un Twitter sayfası Ocak ayı ortasından beri  sessiz kalsa da, şirket, yatırımcılara ek finansman almadığı sürece ay sonuna kadar tasfiyeye gireceğini söyledikten sonra Mart ayında alarm zilleri çalmaya başladı.

Factom'da en büyük paya sahip olan FastForward, dış yatırımları denemek ve çekmek için gelecekteki özkaynak (SAFE) için 6 milyon dolarlık basit anlaşmasını yeniden müzakere etmeye hazır olduğunu açıkladı. Her ne kadar başka bir yatırım turuna katılmaya istekli olsa da FastForward, Factom yöneticilerine liderlik etmeye hazır olmadığını söyledi. Daha önce açıklanan yatırımcılarla yapılan görüşmeler de başarısız oldu.

31 Mart'ta yapılan bir kurul toplantısının ardından, Factom sonunda yatırımcılara tasfiye sürecine başlayacağını söyledi. En büyük yatırımcısı olan FastForward artık alıcı ve şirketin varlıklarından ve fikri mülkiyetinden aslan payını alacak. Factom'un nihayetinde ne zaman sarılacağı için bir zaman çizelgesi açıklanmadı.

Austin, Teksas merkezli Factom, 2014 yılında Bitcoin blok zincirinde güvenilir bir veri provenans katmanı olarak başladı. Sonraki yıllarda, verileri korumak veya doğrulamak için İç Güvenlik Bakanlığı da dahil olmak üzere devlet kurumlarıyla yüksek profilli ortaklıklar ve hibeler duyurdu.

Geçen yıl, Factom, ABD Enerji Bakanlığı tarafından ülkenin güç şebekesini korumak için blockchain teknolojisini kullanma denemesine katıldığını söyledi. Şirket ayrıca kendi 'PegNet' stabilcoin ağını yayınladı.

Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören ve çeşitli teknoloji girişimlerine yatırım yapan FastForward, 2018'de Factom ile 6 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Altı yıla yakın tarihinde, Factom yatırımcılardan 18 milyon dolardan fazla para topladı.

Bir duyuruda, FastForward direktörü Ed McDermott, Factom'un bu kadar korkunç mali sıkıntılarla nasıl sonuçlandığından tamamen emin olmadıklarını itiraf etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ