Yatırımcılar, ters baş ve omuz paterninin bir parçası olarak bitcoin fiyatının en az 7.000 doların altına düşmesini bekliyor.

Bu Bitcoin Teknik Oluşumu Kısa Vadede 7.500 Dolara İşaret  Ediyor

Yatırımcılar, ters baş ve omuz paterninin bir parçası olarak bitcoin fiyatının en az 7.000 doların altına düşmesini bekliyor.

Bitcoin fiyatı 24 Şubat'tan bu yana düşüş gösteriyor ve o zamandan bu yana yüzde 15 düştü. Yatırımcılar, yakın vadede BTC için ortaya çıkan bir ters baş ve omuzlar (IHS) oluşumundan bir düşüş öngörüyorlar.

Bir IHS oluşumu tipik olarak bir varlık için yerel bir taban yapısını gösterir. Günlük veya haftalık grafik gibi yüksek bir zaman çizelgesi grafiğine yazdırıldığında, genellikle genişletilmiş bir ralliye yol açar.

Bitcoin İçin Ters Baş ve Omuz Oluşumu Düşüşe İşaret

Bitcoin ilk olarak günlük grafikte 6 Ocak'a kadar doğrulanmış bir IHS oluşumu gördü. O zamandan beri, iki aydan kısa bir süre içinde, bitcoin fiyatı yaklaşık yüzde 43 oranında artarak 10.500 $'a yükseldi.

Bir IHS formasyonu çalındığında, varlık yeni bir yüksek belirledikten sonra sağ omuzdan geri çekilerek önemli ölçüde düşme eğilimindedir.

Açık IHS yapısı nedeniyle, trader'lar kısa vadede bitcoin fiyatının en az 7.500 $ ila 7.700 $ arasında düzeltilmesini bekliyorlar.

Benzer bir model, bitcoin fiyatının 3.000 $ 'a geri çekildiği 2018'in sonlarında daha düşük zaman dilimlerinde ortaya çıktı.

Bitcoin fiyatı bir IHS oluşumundan çıktı, daha sonra kısa vadede önemli bir destek seviyesine geri çekilme kaydetmeye başladı.

Benzer bir IHS oluşumu yeniden testi, 2018'in sonlarında bitcoin pazarında gerçekleşti

Pierre ve TraderSZ dahil olmak üzere son derece saygın tüccarlar, sonuç olarak bitcoin fiyatının minimumda 7.000 $ 'ın ortalarına doğru düzeltileceğini belirtti.

Bitcoin fiyatı kısa vadede küçük bir düzeltme riskiyle karşı karşıya

Duygu azalıyor, ancak orta vadeli iyimserlik devam ediyor.

Son beş gün boyunca, küresel finans piyasası, bir Corona Virüsü salgınının ortasında çılgınca her türlü yüksek riskli varlığı satan yatırımcıların bir eğilimini gördü.

Makro olayların bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi belirsiz kalırken, genel olarak yüksek riskli varlıkların etrafındaki duygu önemli ölçüde azalmıştır.

Ancak orta vadede yatırımcılar, Bitcoin fiyatının toparlanmasını bekliyor. Deribit gibi platformlarda 2020 ortalarında bitcoin için güçlü bir ralli çağrısı artıyor, bu da tüccarların 20201'e doğru iyimser kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

 Haziran ayına kadar sağlam bir bitcoin toparlanması çağrısında gözle görülür bir artış, yatırımcıların Nisan ayı sonunda blok ödül yarılanmasından sonra baskın kripto para biriminin geri tepmeye başlamasını beklediklerini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ