Nature Communications tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma, Çin'in Bitcoin madenciliğinin küresel iklim değişikliği hedeflerini nasıl tehdit ettiğini gün ışığına çıkardı

Bu "Bitcoin Tutkunu”  Dogecoin Yatırımcılarını Uyardı

Nature Communications tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma, Çin'in Bitcoin madenciliğinin küresel iklim değişikliği hedeflerini nasıl tehdit ettiğini ve madencilik merkezinin karbon nötr olma planlarını nasıl sabote ettiğini gün ışığına çıkardı. Rapor, bunun Çin'in Bitcoin karbon ayak izini nasıl en büyük on şehrinden biri kadar büyük hale getirdiğine dikkat çekti.

CoinMetrics'in kurucu ortağı Nic Carter, geçtiğimiz günlerde Twitter'da gazetenin "kafa karıştırıcı bir şekilde yazıldığını" ve "soyut iddialar" içerdiğini söyledi.

Petrol kuyularında yan ürünler şeklinde boşa harcanan enerji, eğer çalıştırılırsa, yalnızca ABD'de mevcut Bitcoin ağını beş ila on kat fazla destekleyebilir. Bitcoin, 7/24 her yerde enerji alıcısıdır. Böylece daha temiz ve kontrollü bir şekilde yanma, Bitcoin ağını destekleyebilir. "

Çevre faktörünü göz önünde bulundurarak, Çin'in iç Moğolistan bölgesi, enerji tüketimini azaltmak için kısa süre önce yeni kripto madenciliği projelerini yasaklamayı ve mevcut bir faaliyeti durdurmayı planlamıştı.

Charlie Shrem şunu iddia etmeye devam etti:

Ne yazık ki, paydaş kalabalığının kanıtı bu çevre karşıtı fikre gerçekten ısınıyor. Kanıtı, uzun vadede tüm fizik yasalarına meydan okuyor. Uzun vadede işe yaramayacak çünkü gücü asla değişmek istemeyen birkaç kişinin kontrolünde biriktiriyor. "

Carter, "siyasi bağlantısının" altını çizerek "Ben bir Bitcoiner'ım ve politik olarak bile kendimi böyle tanımlardım. Bu benim politik bağlantım” diyor.

Sosyal medya evreni her zaman düşman aktörlerin fikirleriyle doludur. Benzer şekilde konuşan Carter, Bitcoin'cilerin yaklaşımlarında daha nazik olmalarını diledi ve toksisitelerini öğrenilmiş bir alışkanlık olarak nitelendirdi. Ayrıca ekledi:

"Kripto endüstrisi, dünyadaki en az içe dönük ve en az kendini eleştiren endüstridir."

Dogecoin Uyarısı

Kripto para ekosistemi ve Dogecoin, Carter gibi kripto paraların popülaritesindeki son artış da dahil olmak üzere 2021'deki önemli anları bir başka podcast'te detaylandıran ünlü Bitcon tutkunu, Elon Musk'un Bitcoin hakkındaki gerçek düşüncelerini ve Dogecoin'i şakacı kucaklamasını çözme merakını vurguladı.

Carter, günümüzün devasa, çok yönlü kripto piyasasındaki "kripto para Dogecoin’in" konumu hakkında konuşurken şunu vurguladı:

"Elon’un zımni rehberliğine göre pek çok insan Dogecoin satın aldı. Dogecoin'de temelde kalıcı hiçbir şey olmadığı için para kaybedecekler."

Dogecoin yatırımcıları bakalım bu uyarıyı dikkate alacaklar mı?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ