Yatırımcılar, oranların nereye gittiği konusunda netlik olabileceğinden, Powell'ın Salı günü Washington Ekonomi Kulübü huzuruna çıkmasını hevesle bekliyorlar.

Bu Bitcoin ve Kripto Kilometre Taşları ve Olayları, Bu Hafta Yatırımcılar İçin Çok Önemli

Yatırımcılar, oranların nereye gittiği konusunda netlik olabileceğinden, Powell'ın Salı günü Washington Ekonomi Kulübü huzuruna çıkmasını hevesle bekliyorlar.
Bu hafta Almanya Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksleri (TÜFE) ön yayın sunumu yapılacak.

ABD Federal Rezervi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranlarını sırasıyla sadece 25 baz puan ve 50 baz puan ayarladıktan sonra kripto piyasası marjinal tepki verdi. Ne olursa olsun, Bitcoin yeniden canlanan ABD dolar endeksi (DXY) nedeniyle 24.200 dolarlık bir direnç seviyesini kıramadı.

Birden fazla fiyat belirleme etkinliğinin gerçekleşmesi planlandığından, bu hafta kripto yatırımcıları için çok kritik bir dönem olabilir. Bu, Fed Başkanı Jerome Powell'ın basında beklenen görünümünden, Almanya için en son enflasyon rakamlarının (TÜFE) önceden açıklanmasından ve ABD'deki ilk işsizlik başvurularının yeni rakamlarının yayınlanmasına kadar uzanıyor. Son olarak, Michigan Üniversitesi tüketici beklentisini ve ABD tüketici güvenini yayınlayacak.

Jerome Powell'ın Basın Toplantısı

Yatırımcılar, oranların nereye gittiği konusunda netlik olabileceğinden, Powell'ın Salı günü Washington Ekonomi Kulübü huzuruna çıkmasını hevesle bekliyorlar. Yatırımcılar ayrıca geçen hafta 25 baz puanlık artışın ardından yaptığı açıklamalara ilişkin daha fazla açıklama bekliyor.

BNY Mellon Wealth Management'ın küresel yatırımcı çözümleri başkanı Sinead Colton Grant, basın toplantısına kadar hisse senedi ve kripto piyasasının tepkisi hakkında yorum yaptı.

Piyasanın yeniden değerlendirme modunda olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden piyasaların biraz geri çekildiğini görüyorsunuz, kesinlikle istihdam raporunu yayınlayın ve bugün biraz daha fazlasını görüyoruz. Sanırım muhtemelen baskıyı azaltmak için bir girişim göreceksiniz. basın toplantısındaki açıklamalara tepkilerden bazıları.

Almanya'dan enflasyon verileri ve ABD işgücü piyasası verileri odak noktasında
Bu hafta Almanya Ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksleri (TÜFE) ön yayın sunumu yapılacak. Bir önceki yüzde puanının 8,6'ya gerilediği hatırlanabilir. Ancak uzmanlar, raporlama ayı için 9.2'ye bir artış görmeyi bekliyorlar. Artan tüketici fiyatları makul bir noktaya gelmekten çok uzak olabileceğinden, bu aynı zamanda büyük bir zorluk olabilir. Almanya'da borsanın aşağı yönlü tepkisinin avroyu olumsuz etkileyebileceğini not etmek önemlidir. Bu, ABD dolarının daha fazla güç kazanmasına izin verebilir. Bu durumda, son birkaç işlem gününde Bitcoin fiyat konsolidasyonu genişletilebilir.

ABD Tüketici Güveni ve Tüketici Beklentileri Haftayı Kapatacak

Bu hafta, Ocak ayına ilişkin resmi tüketici beklentileri ve hanehalkı güveni rakamları açıklanacak. ABD Hane Halkı Tüketici Güveni'nin 13 Ocak'ta yayınlanan erken sürümde 62.0'a yükseldiği hatırlanabilir. Mevcut sürüm, bu ekonomik zamanlarda tüketici beklentilerinde ve tüketici güveninde bir artış olduğunu açıklarsa, Amazon ve Apple'daki satış gelişmesinde bir iyileşme olabilir.

Kripto yatırımcıları da bu hafta Michigan Üniversitesi'nden anket verilerini bekliyor. Güçlü veriler, S&P500 ve Nasdaq teknoloji endeksinde yukarı yönlü bir fiyat gelişimine yol açabilir. Bunun kripto piyasası üzerinde de büyük bir etkisi olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ