Bir bitcoin tüccarı, baskın kripto para biriminin fiyatının tek bir günde yüzde 50 düştüğü 12 Mart'ta 1.220 BTC'yi kaybetti.

Bu Bitcoin Yatırımcısı Bir Günde 11 Milyon Dolar Kaybetti

Bir bitcoin tüccarı, baskın kripto para biriminin fiyatının tek bir günde yüzde 50 düştüğü 12 Mart'ta 1.220 BTC'yi kaybetti.

Bir bitcoin tüccarı bir günde 1.220 bitcoin kaybetti. Değer kaybı 11 milyon dolar.

Düşük kaldıraç kullanan hesaplar da BTC % 50 düştüğü için tasfiye edildi.

Düşüş trendi yoğunlaştıkça benzer tasfiyeler tekrarlanabilir.

Bir bitcoin tüccarı, baskın kripto para biriminin fiyatının tek bir günde yüzde 50 düştüğü 12 Mart'ta 1.220 BTC'yi kaybetti. Kripto pazarındaki düşüş trendi kötüleştikçe, büyük ölçekli multi milyon dolarlık tasfiyeler de tekrarlanabilir.

24 saatten daha az bir sürede 1.220 Bitcoin nasıl kayboldu.

Geçen hafta, bitcoin fiyatı kısa süreliğine BitMEX'te yaklaşık 3.600 $ 'a düştü ve long sözleşmelerde 1.2 milyar $' ı aştı.

BTC'nin fiyatı, yüzde 35 düşüş kaydederek 7.900 dolardan 5.000 dolara düştüğünde, bitcoinin dik düzeltmesi yoğunlaştı. İlk geri çekilme, büyük miktarda long kontratın tasfiye edilmesine veya tüketilmesine neden oldu, bu da BitMEX tasfiye motorunun bir seferde on milyonlarca dolar değerinde bitcoin satmasına neden oldu.

Genellikle, BitMEX ve diğer kripto para borsalarındaki büyük hesaplar düşük kaldıraçla ticaret yapar ve bu da tasfiye olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Bitcoin fiyatı yüzde 30 ila 40 düştüğünde, 3 ~ 5x aralığında düşük kaldıraçlı hesaplar bile tasfiyelere karşı savunmasızdır.

Bu sonuçta 10 milyon dolardan fazla hesabı tasfiye etmeye başlayarak bitcoin üzerinde muazzam bir satış baskısı ekledi.

“Ben Nomad” ın yaptığı kripto para tüccarının paylaştığı gibi, BitMEX Güney Kore'deki bir kullanıcı yüzde 50 düşüşten önce BTC'nin fiyatına göre 11 milyon dolar değerinde 1.220 BTC kaybetti.

Bitcoin fiyatı 3.600 $ 'dan toplansa da, son iki gün içinde iki kez 6.000 $' ı reddetti.

Bir önceki yılın en düşük seviyesi olan 6.400 $ 'dan çok daha zayıf bir direnç seviyesi olan 6.000 $' lık keskin reddetme, bitcoin fiyatı düşük 4.000 $ 'a düşmeye devam ettiğinden alıcılardan gelen talebin yetersiz olduğunu göstermektedir.

 Kısa vadede, küresel finansal piyasadaki yüksek riskli varlıkların çılgınca satılması nedeniyle, bitcoin için kurumsal talebin mevcut olmaması beklenmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ