Kasım seçimleri için zamanında bir blockchain oylama uygulaması başlatmak için bir çaba var.

Bu Blockchain Oylama Uygulaması Seçimleri Sonsuza Kadar Değiştirebilir

Kasım seçimleri için zamanında bir blockchain oylama uygulaması başlatmak için bir çaba var.

Bir oylama uygulaması WinterGreen Araştırma ve Devlet Blockchain Derneği veya “sahtekarlığı tespit etmek için blockchain teknolojisini kullanan GBA” tarafından geliştirilmektedir.

WinterGreen Research Başkanı Susan Eustis, Cointelegraph'a COVID-19'un benimsenmesini hızlandırmasını beklediğini söyledi:

“Teletıp piyasasının Cisco WebEx ve Zoom'dan sanal bakım sunumu tarafından gölgede kalması gibi, dijital oylama uygulamasının hızlı bir şekilde çıkacağını tahmin ediyoruz. Doktorlar geçtiğimiz ay yılda 200 televizyon yapmaktan haftada 36.000'e çıktı. Aynı piyasa itici güçleri, oylamayı etkili sağlık hizmeti sunumuyla etkilemektedir. ”

Böyle bir uygulamanın uygulanmasının eyalet bazında onaylanması gerekir. Eustis bazı devlet düzeyindeki yetkililerle görüşmeler yaptı ve Kasım ayında ABD Başkanlık seçimleri için zamanında kabul edilmesi konusunda iyimser. WinterGreen Research ayrıca seçim yetkilileri için bir eğitim kursu hazırladı. Eustis şunları kaydetti:

“WinterGreen Araştırma ekibi birkaç hafta içinde yerel düzeyde seçim görevlilerini eğitmeye başladı. Sanal oylama, sosyal mesafe  ve COVID-19'un yayılmasını azaltmak için önerilen çözümlerin en iyisidir. ”

Eustis'e göre, başvuruları için birkaç özel blok zinciri araştırıyorlar ve geliştirici yakında açıklanacak. GBA, uygulama için blockchain standartları üzerinde çalışıyor, WinterGreen Research ise uygulama kabul edilirse seçim yetkililerini eğitecek.

 COVID-19 salgını Kasım ayında devam ederse, hükümet seçim sürecini 21. yüzyılın standartlarına ve beklentilerine yükseltmek zorunda kalabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ