New York merkezli beyaz etiket değişim sağlayıcısı AlphaPoint, değişim teknolojisini ölçeklendirmek için yatırımcılardan 5,6 milyon dolar daha topladı.

Bu Blockchain Şirketi Fon Arayışında Başarıya Ulaştı

New York merkezli beyaz etiket değişim sağlayıcısı AlphaPoint, değişim teknolojisini ölçeklendirmek için yatırımcılardan 5,6 milyon dolar daha topladı.

AlphaPoint’in teknolojisi şu anda 35 ülkede 150 borsa için arka uç olarak kullanılıyor ve bir milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Finansman, platform geliştirme ve marj ticareti, entegre gelişmiş aracılık yetenekleri ve daha iyi likidite çözümleri gibi daha karmaşık borsa özelliklerini sunmak için kullanılacak.

AlphaPoint'in kurucusu ve CEO'su Igor Telyatnikov, bu özelliklerin buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu söyledi:

"Yakında müşterilerimize bir dizi yeni likidite, kaldıraç ve borç verme ürün ve çözümünün piyasaya sürüleceğini duyuracağımızdan 2020'de bizi izlemeye devam edin."

Fonlama Turları Arasında İki Yıllık Boşluk

Bu son finansman turu, AlphaPoint'in 2018 yılında Mike Novogratz'ın Galaxy Digital Ventures'tan 15 milyon dolar almasıyla iki yıl sonra dijital varlık pazarı olarak konumunu büyütüyor. Şirket, 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden beri 23.9 milyon dolar topladı.

Telyatnikov, sermayenin infüzyonunu mevcut ihtiyaçları için etkili bir kısa vadeli çözüm olarak nitelendirdi:

“Bu sermaye enjeksiyonu, AlphaPoint'in küresel olarak dijital varlıklara erişim sağlama misyonumuzu sunmaya devam etmesini sağlıyor. Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin ve kullanılmasının ilk günlerinde hala varız. ”

AlphaPoint'te Taze Kan

 Şirket ayrıca yönetim kurullarına ve danışma kurullarına iki yeni üye ekliyor. Janney Montgomery Scott Başkanı ve CEO'su Tim Scheve, The Mayle Group'un kurucusu ve CEO'su Jan Mayle'nin danışman olarak AlphaPoint'e katılacağı bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ