Son zamanlarda yaşanan büyük bitcoin ve kripto para piyasası çöküşünün ardından, popüler influencer WhalePanda, platformun durumu ele alması eleştirisini takiben BitMEX'te işlem yapmayı "artık öneremeyeceğini" tweetledi.

Bu Borsanın Çelişkili Açıklaması Kendisine Önemli Puanlar Kaybettirdi

Son zamanlarda yaşanan büyük bitcoin ve kripto para piyasası çöküşünün ardından, popüler influencer WhalePanda, platformun durumu ele alması eleştirisini takiben BitMEX'te işlem yapmayı "artık öneremeyeceğini" tweetledi.

Fiyatlar düşerken, WhalePanda'ya göre ‘çok uygun’ BitMEX, yoğun ticaret sırasında iki kez çevrimdışı oldu ve önce bir ‘donanım sorunu’ ve ardından bir DDOS saldırısını sebep olarak  gösterdi.

Bazı tüccarlar ve analistler, BitMEX tarafından hızlı bir şekilde reddedilen bir fikir olan herhangi bir donanım sorunu olmadığını öne sürdü.

Bununla birlikte, BitMEX sigorta fonu kaza sırasında gerçekten büyüdükçe, birçoğu neden kayıp odaklı tasfiyelerini önlemek ve kayıpları önlemek için kullanılmadığını sorguladı.

Bazı teorilere göre belki de daha karlı bir çözüm olduğu için.

Lowstrife, 'yavaş' basamaklı marj çağrısı yaptıktan sonra BitMEX'in pazarın geri kalanıyla tamamen bağlantısının kesildiğine inanıyor. Kaldıraçlı tüccarlar rekt alırken, tasfiye motoru boşaltmaya devam etti.

Tasfiye motorundaki hacmin umutsuzca bunalmış bir emir defteri ile Lowstrife, BitMEX'in pazarı olumsuz geri besleme döngüsü için devre kesici olarak öldürdüğünü gösteriyor. Durum buysa, bunun doğru karar olduğuna inanıyor.

BitMEX 'donanım sorunu'ndan muzdarip olsa da, pazar yarım saatin altında neredeyse % 40 oranında geri döndü.

Bunun tartışmalı parça olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Lowstrife, sonrasında BitMEX'in tasfiye motorunun manuel kontrolünü ele geçirdiğini gösteriyor. Daha önce piyasayı sular altında bıraktıktan sonra, pazar 1000 puan yükselene kadar satış yapmak istemedi.

Hangi noktada kâr etmeye başladı.

 BitMEX'in kasıtlı olarak pazarı çökerttiğine dair bir öneri olmadığını, sadece tasfiye motorunun kazayı şiddetlendirdiğini ve daha sonra manuel kontrolün ondan kâr elde edildiğini unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ