Telegram'daki "Ayı Piyasası Çığlıkları" Grubunda, kullanıcılar çığlık atarken, bağırırken, inlerken vb. sesli notlar gönderebilir.

Bu “Çığlık Terapisi” Telegram Grubunda Bitcoin Kayıp Endişenizi Azaltın

Telegram'daki "Ayı Piyasası Çığlıkları" Grubunda, kullanıcılar çığlık atarken, bağırırken, inlerken vb. sesli notlar gönderebilir. Bitcoin ve daha geniş kripto alanı, bugün önemli destek seviyelerine düşen yüzde 10'u daha düzeltti.

Satoshi Caddesi'nde bir başka kan banyosu daha. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası, büyük bir satışın ortasında yüzde 10 daha düzeltti. Ethereum (EHT), haftalık grafikte yüzde 42'den fazla düşüşle 1.000 dolara yaklaşarak yüzde 15 gibi şaşırtıcı bir düşüş yaşadı.

Bitcoin kargaşası devam ederken, kripto tüccarları duygularını dile getirmek için Telegram'a gitti. Kripto yatırımcıları, Telegram'daki "Ayı Piyasası Çığlık Terapisi Grubuna" katılarak kayıplarla ilgili endişelerini azaltabilir.

Üyeler çığlık atarken sesli notlarını gönderebilirler. İlginç bir şekilde grup, anında yasaklamaya yol açabilecek başka hiçbir şey yayınlamaya izin vermiyor. Şu anda grupta 330'dan fazla üye var.

Farklı ritimlerde ve perdelerde çığlık atan, bağıran, inleyen ve inleyen sesli notlar gönderen üyelerle gruba çeşitli katkılar oldu. NFT kiralama protokolü Rentable World emiliano.eth'in kurucu ortağı, "yozlaşmış" topluluğa veya yüksek riskli ticaretle uğraşan kripto takıntılılarına seslenerek bu grubu Twitter'da paylaştı.

NEAR Protocol'ün yazı işleri müdürü Matt Hussey de bu habere “#meIRL” ile yanıt verdi. Telegram'da “Bear Market Screaming” kelimesini aradığınızda, grubun öne çıkan görseli olarak bağıran bir Pepe kurbağası göreceksiniz.

Çığlık Terapisi Yoluyla İyileşme

Kripto pazarındaki keskin düşüşle birlikte bağırmak, birçok kripto tüccarı için bir başa çıkma mekanizması haline geldi. Bu çığlık terapisi, Mayıs sonunda veya Haziran başında Goblintown Ethereum NFT'lerinin artmasından sonra popüler oldu. Burada, sahipleri gece geç saatlerde Twitter alanlarında tutarsız inleme sesleri çıkardı. Ayrıca idrar seven Goblin yaratıkları olarak rol oynadılar.

Bazı kripto yatırımcıları bir baş etme mekanizması olarak çığlık atmaya yönelmiş olsalar da, birkaç akıl sağlığı uzmanı bu terapiyi sahte bilim olarak adlandırıyor. Kripto topluluğu, şu veya bu şekilde katılmanın ve duygularını diğer üyelerle paylaşmanın yolunu bulur.

Daha önce, kripto meraklıları, kullanıcıların birbirlerini “gm” veya “günaydın” mesajlarıyla selamlayacağı “gm” uygulaması olarak adlandırılan, kendi kendini tanımlayan bir “meme uygulaması” oluşturmuştu. Ancak Eylül 2021'de, bir bilgisayar korsanının kullanıcı verilerine erişim sağladığı bildirildikten sonra gm uygulaması çöktü.

Tam şu anda, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası 2022'nin yeni en düşük seviyelerine düştü. Bitcoin fiyatı yüzde 10 değer kaybederek 20.000 dolara düştü. Öte yandan, altcoin alanı daha da acımasız bir düzeltmeye tanık oluyor. Bitcoin, Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana neredeyse yüzde 60 ve yüzde 70'ten fazla düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ