Bitcoin'in en ateşli savunucularının kripto para birimini tanıtmak için kullandığı kelimelerden biri “kendi bankanız olmak”.

Bu Çin Balinası Bitcoin ve BCH’de Bir Gecede 45 Milyon Dolar Kaybetti

Bitcoin'in en ateşli savunucularının kripto para birimini tanıtmak için kullandığı kelimelerden biri “kendi bankanız olmak”. Gerçekten de, bu yeni teknoloji, modern bankaların temel işlevlerini tamamlamanıza izin verir: işlemleri alma, sermaye saklama ve işlemleri gönderme (ve ayrıca bir madenci olmak istiyorsanız işlemleri doğrulama / işleme) şeklinde.

Birçok özgürlükçü bunu Bitcoin'in en cezbedici yönlerinden biri olarak görse de, BTC'nin “kendi bankanız haline gelin” yönünün dezavantajları vardır. Kendi sermayenizi tutmanın temel dezavantajı, kolayca saldırıya uğramanız anlamına gelir.

Bitcoin ve BCH’de 45 Milyon Dolar Kaybetti

“Zhoujianfu” isimli bir kullanıcı tarafından “BTC” alt dizisinde yayınlanan bir yayına göre, hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash'in (BCH) büyük bir kısmı hacklendi. Redditor şunu yazdı:

[Bu] adresim Goddamnit. [İşlemler] sadece [3] onaya sahiptir, eğer herhangi bir madenci / topluluk bir şekilde yardımcı olabilirse, özel anahtarları aldım. Yardım et, yardım et, yardım et ... belli ki büyük ödül senin olur.”

Bir Bitcoin özel anahtarıyla bir mesajın imzalanmasıyla Reddit kullanıcısına ait olduğu onaylanan postaya eklenmiş adresler, çalınan miktarın 30 milyon dolarlık BCH (yaklaşık 100.000 koin) ve 15 milyon dolarlık Bitcoin (1.550 koin) olduğunu gösteriyor.

Gerçekten de, adreslere ilişkin kısa analizi, bir işlemcinin fonları etkilenen adreslerden başkalarına gönderdiğini, daha sonra kripto paraları bölmeye başladığını ve muhtemelen blockchain suç ağlarının tespitini hafiflettiğini gösterdi.

“Çin balinası” na göre, kripto para birimi yorumcusu ve yatırımcı Dovey Wan onları gündeme getirirken SIM takasının söz konusu olduğunu belirtiyor. (Daha önemlisi, bu iddialar doğrulanamaz, birçok kişi birisinin neden bu kadar büyük bir Bitcoin ve BCH'yi bir cep telefonu üzerinden erişilebilen bir platformda depolayacağını sorgular. Henüz açıklanmamış olan bağlam eksik olabilir.)

Farkında olmayanlar için SIM takas, bir bilgisayar korsanının hücresel kimliğini, yani cep telefonu numaralarını, genellikle sosyal mühendislik taktikleri aracılığıyla ele geçirmesidir.

Telefon numaralarına metin olarak gönderilen kodlar biçiminde ikinci faktör kimlik doğrulaması gerektiren birçok hizmetle SIM swapları, bilgisayar korsanlarının kurbanların çevrimiçi bankacılık bilgilerine, e-postalarına, çevrimiçi dosya sürücülerine ve hatta kripto borsası girişlerine daha kolay erişmesine izin verebilir.

Talihsiz Hack tarafından etkilenmeyen Bitcoin

Görünüşe göre bilgisayar korsanının çalınan BTC ve BCH nedeniyle ne yapacağını netleştirmemesi nedeniyle piyasa bu olaya çok da ilgil göstermedi.

 Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle, Bitcoin son 24 saat içinde sadece % 0.29'luk bir düşüş kaydetti ve dakikalar içinde gerçekleşen 10.300 $ ila 9.250 $ arasındaki acımasız gerileyişten sonra fiyat yatay seyrediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ