En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dünyanın en popüler platformu olan Binance'te ani bir kaza geçirdi.

Fiyat bir anda 680 dolara kadar düşerek değerinde muazzam bir yığın kaybetti. BTC / USDS işlem kuru böyle bir işlemin yaşanmasına neden oldu ve düşük emir  verenlerin geri alım sırasında doldurmalarını sağladı, bu da en kısa sürede meydan geldi.

680 Dolarlık Bitcoin Flaş Kazası

Kripto para piyasasındaki volatilitebeklenmedik bir şey değil. Tam tersine - yatırımcıların buna bağlı olduğu bir piyasa aslında. Ancak, flaş kazaları, hareketin hızı nedeniyle normalden çıkan olaylar olarak değerlendiriliyor.

Birkaç saat önce Bitcoin, stablecoin USDS ile işlem yaparken fiyatı 680 dolara düştü. Başka bir deyişle, BTC bir anda dolar değerinin % 90'ını kaybetti.

İlginçtir ki, son olarak Bitcoin 680 dolardan işlem gördü, 2016’daki fiyatına geri döndü ancak o zamanlar daha Binance diye bir borsa piyasada bile yoktu.

Her halükarda, flaş kazası aynı zamanda emir vermiş ve kurtarma sırasında doldurmuş olan herkese fayda sağlamış olabilir.

Bu yazının yazıldığı sırada, şirket bunun hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı.

Önceki Flaş Kazaları

En son olay kuşkusuz dikkat edilmesi gereken bir olay ancak ilk değil.. WAVES, bu yılın başlarında Binance'taki benzer bir flaş kazasını yaşadı ve değerinin % 99.9'unu kaybetti ve saniyeler içinde 10 Staoshi’ye düştü.

Diğer borsaların da benzer sorunlardan geçtiğini belirtmek faydalı olacak. Nisan ayında, Bitcoin Kraken'daki ani bir kazada 1000 dolar değer kaybetti.

Diğer örneklerin gösterdiği gibi, her kripto para birimi bir flaş çökmesinden etkilenebilir. Ethereum, Poloniex'teki Bitcoin karşısında değerinin % 20'sini birkaç saniyede kaybetti ve 0.0211'den 0.0170'e düştü. Diğer her durumda olduğu gibi, fiyat neredeyse hemen düzeldi ve düşük alım emri verenler tüm sıkıntıdan faydalanmış olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ