Metaverse ile ilgili son zamanlardaki haberlerimizi takip ediyorsunuzdur. Her gün yeni bir gelişme ile karşılaşıyoruz.

Metaverse ile ilgili son zamanlardaki haberlerimizi takip ediyorsunuzdur. Her gün yeni bir gelişme ile karşılaşıyoruz. Şimdiki ise gerçekte çok heyecan verici. Metaverse Moda Haftası Geliyor.

Metaverse alanına geçiş yapanların sayısı giderek artıyor. 24-27 Mart tarihleri arasında ise bu alanda bir ilk gerçekleştirilecek ve UNXD Metaverse Moda Haftası düzenlenecek. Söz konusu moda haftası Decentraland üzerinden takipçilerle buluşacak.

Peki bu moda haftasında neler olacak. Bu haftada podyum gösterileri düzenlenecek, pop-up mağazalar ve partiler yer alacak. Diğer taraftan çevrimiçi avatarlar, kripto paralar ile kıyafet ve NFT satın alabilecek.

Gelişmeler gerçekten de çok ilginç. Metaverse alanındaki dijital moda işinden yllık bazda 1 trilyon dolarlık getiri bekleniyor. Rakamın büyüklüğü bile hepimizi heyecanlandırıyor, değil mi?

Dile kolay. Dünya tekstil devleri şimdiye kadar Metaverse alanındaki gelişmelere duyarsız kalmadılar ve ortaklıklar kurdular. Gucci, Animal Crossing, Pokeman Go ve League of Legends bunlar arasında yer alıyor.

Gelişmeleri takip etmeye  devam ediyoruz elbette. Metaverse alanı için 5G ve hatta 6G gerekiyor. Metaverse için şimdilik evden çıkamıyoruz. Zira o kocaman gözlüklerle evden dışarı çıkmamız çok zor. Gelecekteki gelişmeleri merakla bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ