2019, XRP için zor bir yıl oldu, kripto para birimi,% 40'ın üzerinde yoğun yıllık kayıplar yaşad. İlk önce Bitcoin daha sonra da diğer birçok büyük altcoin, aynı zaman dilimi içinde dikkate değer kazançlar sağladı.

Bu Desen XRP  İçin Yakında Kan Banyosu Olacağını Gösteriyor

2019, XRP için zor bir yıl oldu, kripto para birimi,% 40'ın üzerinde yoğun yıllık kayıplar yaşad. İlk önce Bitcoin daha sonra da diğer birçok büyük altcoin, aynı zaman dilimi içinde dikkate değer kazançlar sağladı.

Ancak bu düşüş, burada sona ermedi, çünkü kripto para birimleri, 2020'nin başlarında toplu pazar tarafından görülen momentumla eşleşemedi ve son birkaç hafta boyunca görülen sonraki gerileme, yıllık açıklığının altında ticarete neden oldu.

Bir analist şimdi XRP'nin uzun vadeli dip seviyesinin henüz oluşturulmadığına dikkat çektiği için, bu makro teknik zayıflık yakında da sona ermiyor gibi görünmüyor.

Yazım sırasında, XRP, bugünkü 0.187 $ olan değeriyle % 1'in biraz altında işlem görüyor.

Aynı zamanda şu anda kabaca % 2 oranında Bitcoin'den daha düşük performans gösteriyor, bu da dijital varlık için maalesef yaygın hale gelen bir trend.

XRP'nin yukarı doğru ivme görmesi durumunda üstesinden gelmesi gereken yakın dönem direnci, son birkaç gün boyunca birden fazla kez reddedildiği yer olduğu için 0.20 dolara sıkı sıkıya bağlı.

Twitter'da popüler bir trader kısa bir süre önce bir tweet'te XRP'nin korkunç bir analizini sundu ve takipçilerine, tokenin güçlü bir düşüşle takip edilecek olan düzeltici bir yükseliş trendine yakalandığına inandığını açıkladı.

Ayrıca, Mart ayının başlarında 0.10 doların altına düşmesine rağmen, yerleşik kripto para biriminin henüz uzun vadeli bir dip oluşturmamış olabileceğinden, bu düşüşün yakın zamanda sona ermeyebileceğini kaydetti.

Fintech şirketi Ripple, şirketin üç aylık XRP satışlarını önemli ölçüde hafiflettiği için bu potansiyel düşüş trendi üzerinde biraz hareket edebilir.

Messari'den elde edilen verilere göre, 2019'un üçüncü çeyrek satışları 2017'den bu yana en düşük seviyedeydi, bu da potansiyel olarak şirketin büyük token varlıklarını ne kadar agresif bir şekilde boşalttıklarını sınırladığı yeni bir trendin sembolik olması anlamına gelebilir.

 Bu, kripto paraların gelecekteki fiyat hareketinin organik olarak gelişmeye başlamasına izin verebilir ve sürekli satış baskısı alıcılarını desteklemez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ