İlk çöküşünden bu yana, LUNA geçen hafta sonu yüzde 300'ün üzerinde bir geri dönüş topladı.

Bu  Dijital Para, Çöküşten Bu Yana %37.000 Arttı – İyi Bir Yatırım Mı Yoksa Dolandırıcılık Mı?

İlk çöküşünden bu yana, LUNA geçen hafta sonu yüzde 300'ün üzerinde bir geri dönüş topladı. Kripto topluluğundan gelen tepkilere rağmen Terraform Labs, Binance, KuCoin ve Poloniex gibi en büyük borsalardan bazılarından destek aldı.

Beş aya yakın soğukta kaldıktan sonra, Terra ekosisteminin yerel tokeni LUNA, kripto piyasasının devam eden makroekonomik endişeler altında getiri sağlamasına rağmen geçen hafta güçlü bir geri dönüş yaptı. Cuma günü, "LUNA2" kodu altında bazı borsalarda işlem gören LUNA, 2.15$ direncini kırdı ve kabaca yüzde 307 yükselerek 7.65$'a ulaştı.

Hareket, en yüksek puanlı kripto para biriminin, Mayıs ayındaki bir dolarlık işaretinden Terra stablecoin “UST” de-peg'ini takiben yüzde 99'un üzerinde düşmesinden sonra geldi. Ardından, Tethers USDT ve Circle'ın USDC'si dahil olmak üzere büyük stablecoin'lerin USD sabitlemesini kaybetmesiyle bir DeFi likidite krizine ve kripto piyasasında daha derin bir düşüşe yol açan bir zincirleme reaksiyon yaşandı.

Bununla birlikte, Terra'nın patlamasından bu yana, Terra ekosistemi geri dönmeye çalışıyor ve yatırımcıların ve borsaların ilgisini çekiyor. Patlamanın ardından, Terra projesinin arkasındaki firma olan Terraforms Labs, eski zinciri Terra Classic (LUNC) ve LUNA 2.0 (LUNA2/LUNA) olarak ayırdı ve etkilenen LUNC, USTC ve Anchor Protocol UST (aUST) sahiplerini yeni jetonlarla havadan indirme sözü verdi. .

Terraform Labs ayrıca, kripto topluluğundan gelen tepkilere rağmen, listelemeler aracılığıyla Binance, KuCoin, Poloniex, Gate.io ve FTX gibi en iyi borsalardan destek aldı. LUNA'nın Cuma günkü pompasının öncülüğünde, LUNC de 20 Ağustos ile 7 Eylül arasında yüzde 500'ün üzerinde arttı.

Son pompa, Terra ekosisteminde meydana gelen birçok gelişmeye atfedildi. Yaklaşık iki hafta önce Terra, ikinci LUNA airdrop'unu 4 Ekim'e kadar yürütme teklifini kabul etti. LUNC üzerindeki tüm zincir içi işlemlerin bir yakma mekanizması aracılığıyla “vergilendirildiğini” görecek olan teklif, büyük CEX'lerden çok fazla destek aldı ve teorik olarak fiyat için iyi olan token arzını azaltması bekleniyor.

“Yakma uygulamasının ve yürütmesinin birincil hedeflerinden biri, çekirdek yönetim topluluğunun bir vergi ve yakma uygulayabileceği ve uygulayacağı ve aynı şeyin CEX'te olmasını arzu ettiği borsalara bir sinyal vermektir.” Luna Classic çekirdek geliştiricisi Edward Kim, yakın tarihli bir notta söyledi.

Bununla birlikte, büyük kazanımlara rağmen, Terra ekosistemi fiyat manipülasyonu suçlamalarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor ve iki token verildiğinde çıkış likiditesi arayan balinalar şu anda oyunda. Cuma günü, bazı sızmalar LUNA'daki göz kamaştırıcı artışa dikkat çekti ve LUNC hemen pompalamayı bıraktı.

Kendi kendini kripto dedektifi ilan eden “FatMan” ayrıca TerraForm laboratuvarları tarafından Binance'e gönderildiği iddia edilen 435.000LUNA2 tokenini içeren şüpheli bir işlemi işaretleyerek topluluk tarafından karışık yorumlara yol açtı. Ancak TerraForm laboratuvarlarının kurucusu Do Kown bu iddiaları yalanladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ