Bitcoin, 2 haftayı aşkın bir süredir yatay bir düzende sıkışmış durumda.

Bitcoin, 2 haftayı aşkın bir süredir yatay bir düzende sıkışmış durumda. Çoğu insanın kâr elde etmek istediği bir zamanda, fiyatın düşmesine hala şüpheyle bakanlar da var. Ancak bu, verilerde değil, yalnızca duyarlılıkta görünür.

Aslında, zincir üstü ölçümlerin bir analizi, fiyatların rallisini yavaşlatmasına rağmen satışın neredeyse hiç olmadığını gösteriyor gibi görünüyordu. Ve bu sadece BTC için geçerli değil.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin ve Ethereum'un HODLing'i devam ediyor

Birikme eğilimi çok iyi biliniyor ve büyümeye devam ediyor. Ancak şimdi, insanlar ilk 2 kripto para birimi hakkında yükselişe devam ederken, HODLing yeni trend haline geldi. HODL dalgalarına bakarsanız, özellikle genç kripto paraların HODL'de tutulduğuna dair tuhaf bir eğilim gözlemleyebilirsiniz.

HODLing için piyasa tarafından 3 aydan küçük kripto paralar tercih edilmiştir. Rakamlardaki düşüş, piyasanın volatilite yükselene kadar harcama yapmak istemediğini gösteriyor.

ETH için de durum böyle. Bu genç paralar, dolaşımdaki BTC arzının %15'ini ve ETH'nin %12,5'ini oluşturuyor.

Ve bu HODLing makul çünkü şu anda oynaklık mutlak bir düşük seviyede. Bitcoin için, 3 ayın en düşük seviyesi olan %45'te. Ve Ethereum için volatilite, 6 ayın en düşük seviyesi olan %50'de. Bu, HODLing'in devam etmesi için gerekli atmosferi yaratır.

Yatırımcılar tarafından destekleniyor mu?

 Canlılık, her iki varlık için de, kripto para günlerinin yok edilmesinin aksine, uykuda önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Aynı durum 3 aydır devam ediyor.

Hızlanan birikim, daha yüksek HODLing ile sonuçlanır ve bu da hem BTC hem de ETH için daha az coin satılmasına yol açar.

Yatırımcıların algısı, dengeli adres sayısındaki istikrarlı artıştan da görülüyor. Bu rakamlar, trendi değil, piyasa performansından çıkarılan yatırımcıların katılımını temsil etmektedir.

ETH için işlem hacimlerinin 20 milyar dolar kadar düşük olmasıyla, anlatının bir miktar desteği var. Bitcoin için, hacimlerin 397 milyar dolara ulaştığı geçen hafta görülen artışa rağmen hacimler düşüktü. Ancak, şimdi ortalama 30-50 milyar dolara geri döndüler.

Bu HODLing, çoğunlukla orta vadeli sahiplerinden ve uzun vadeli akümülatörlerden değil. Bu rakamlar korunduğu sürece, HODLing korunacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ