Bu Ekonomik Gelişme Bitcoin’i Yaz Aylarında Coşturan Seviyeye Taşıyabilir

Bu Ekonomik Gelişme Bitcoin’i Yaz Aylarında Coşturan Seviyeye Taşıyabilir

Küresel ekonomi şu anda ABD'nin olası temerrüdüne odaklanmış durumda çünkü borçlanma limitlerinin yükseltilmesi konusundaki soğukluk hüküm sürüyor.

Böyle bir tarihsel temerrüt durumunda, piyasa analistleri, dijital para biriminin geleneksel finans sektörüyle bir korelasyon düzeyi oluşturduğunu göz önünde bulundurarak, Bitcoin'in (BTC) değeri üzerinde potansiyel bir doğrudan etki öngörüyorlar.

Standard Chartered FX Araştırma Başkanı Geoff Kendrick, borç tavanı Temmuz ayının tahmini son tarihine kadar yükseltilmezse Bitcoin'in yaklaşık 20.000 dolar artarak mevcut değerden yaklaşık 49.000 dolara veya %68'lik bir büyümeye ulaşabileceğine inanıyor.

Kendrick, Bitcoin'in stres dönemlerinde iyi performans gösterme konusunda bir üne sahip olduğunu ve merkezi olmayan yapısı nedeniyle genellikle güvenli bir sığınak olarak görüldüğünü belirtti.

Ancak analist, Bitcoin'in tekrar toparlanmadan önce yaklaşık 5.000 dolarlık bir düşüş öngörürken düz bir çizgide toparlanmayabileceğine dikkat çekerek bir miktar volatilite bekliyor.

Borç tavanının yükseltilmesi konusunda senatörler arasındaki çıkmaza rağmen Kendrick, bunun "düşük olasılıklı, yüksek etkili bir olay" olduğunu belirtti.

Bitcoin Stresli Anlardan Yararlanıyor

Gerçekten de, Bitcoin temerrüde düşme durumunda toparlanmayı başarırsa, bu yıl kripto paranın toparlanmak için geleneksel finans sektörü serpintisinden ikinci kez faydalanması olacaktır. Özellikle, Bitcoin, bankacılık sektörü krizinin bir katalizör görevi görmesinin ardından 30.000 dolar seviyesini yeniden test etti.

Genel olarak Kendrick, bankacılık kargaşası, Bitcoin halving ve Fed faiz artışlarının beklenen sonu gibi çeşitli faktörler nedeniyle 2024'ün sonunda 100.000 dolara yükselebileceğini tahmin ederek Bitcoin'e karşı yükselişini dile getirmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ