Ethereum tabanlı altcoinler, dYdX olumlu bir pazar dönüşü gösterdiğinden, son kripto piyasası düşüşü sırasında en çok kazananlar arasında yer alıyor.

Bu Ethereum Tabanlı Altcoin 7 Günde %130 Patladı – İşte Böyle Kar Elde Edersiniz

Ethereum tabanlı altcoinler, dYdX olumlu bir pazar dönüşü gösterdiğinden, son kripto piyasası düşüşü sırasında en çok kazananlar arasında yer alıyor.
Ethereum balinaları, FTX borsasının çöküşünün ardından büyük kayıplar kaydetti.
Kripto veri platformu Santiment'in yakın tarihli bir raporu, merkezi olmayan bir borsa belirtecinin, daha geniş kripto piyasası kargaşasının ortasında ticaret hacmi artışındaki aslan payını nasıl açıkladığını gösteriyor.

dYdX Token Rekor Yüksek Seviyelere Ulaştı

Düşen veya önemli kazançlar elde eden tüm altcoinler arasında dYdX manşetlere çıkıyor gibi görünüyor. Varlık 9 Kasım'da 1,19 dolardan işlem görerek dibe indi ve 14 Kasım'da yüzde 132'lik keskin bir artışla 2,78 doları gördü.

Piyasa değerine göre dijital varlıklar arasında 102. sırada yer alan dYdX ekosisteminin yerel token'ı DYDX, önceki kazanımlarının bir kısmını geride bıraktı ve şu anda 2,26 dolardan işlem görüyor. Ancak Santiment'e göre "akıllı para", DYDX bir artış yaşamadan önce birikmiş değere sahipti.

Ayrıca, 1.000 ila 10.000 DYDX'e sahip orta seviye cüzdanlar en yüksek kazançlarını 14 Kasım'da kaydetti. Merkezi olmayan bir varlık olarak token, borç alma ve vermenin yanı sıra sürekli, marj ve spot ticareti kolaylaştırmak için Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanıyor.


Santiment'e göre balinalar, Ethereum ağı üzerine kurulu başka bir DEX'in yönetim belirteci olan ANT'yi istikrarlı bir şekilde biriktiriyor. Bu arada, borsalarda ANT varlığının arzı düşerken, 100.000 ila 1 milyon varlığı tutan cüzdanlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzere.

ANT, 1,99 dolardan işlem görüyor ve piyasa değerine göre 248. kripto varlığı olarak sıralanıyor. Verilere göre, token son 24 saatte neredeyse yüzde 5 arttı. Santiment, bunun ETH balinaları için tam tersi olduğunu açıklıyor. Platform şunları belirtti:

100.000'den fazla ETH jetonlu Ethereum cüzdanları, 4 Kasım'dan bu yana toplam varlıklarını önemli ölçüde kaybetti. Düşüş muhtemelen FTX çöküşü tarafından tetiklendi ve bir şekilde fiyat hareketiyle ilişkilendirildi. Ancak, koşullar göz önüne alındığında bu beklenmelidir.

Ethereum'un Rakibi Endişe Verici İşaretler Gösteriyor

Bu arada, popüler Ethereum rakibi Algorand (ALGO) piyasada bazı endişe verici performanslar gösteriyor. Kripto analitik firması Messari'den araştırmacılar, büyük balinaların varlığın yüzde 99,7'sine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıca, Algorand ağındaki aktif kullanıcı sayısı 79.000'e yakın, kaydedilen veriler fena değil. Ancak veriler, grafikler düz bir çizgi gösterdiğinden (sıfır büyüme oranının bir göstergesi) son 12 ayda ağda nominal bir büyüme olduğunu kaydetti.

ALGO, piyasa değeri açısından kripto varlıkları arasında 30. sırada yer alıyor. Uzmanlar, Algorand'ın fiyatının yıl bitmeden daha da düşeceğini tahmin ediyor. Algorand ile FIFA arasındaki ortaklık anlaşması göz önüne alındığında, ALGO'nun zayıf fiyat hareketi ve fiyatındaki düşüş şaşırtıcı. Dünya kupası yaklaşırken, ALGO'nun fiyatı da artıyor olmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ