Kripto para alanında en sıkı kurallara sahip eyaletlerden biri New York'tur.

Bu Eyalet Kripto Para Kurallarını Gevşetme Kararı Aldı

Kripto para alanında en sıkı kurallara sahip eyaletlerden biri New York'tur.

ABD’nin New York eyaletine ait finansal düzenleyici kurumu, eyalet genelinde geçerli olan ve kripto para işletmelerinin gelişimini engelleyen bir dizi düzenleyici kuralı kaldırmaya hazırlanıyor.

Şu anda New York’ta iş yapmak isteyen sanal para şirketlerinin süreci yıllar süren BitLicence başvurusu yapmaları gerekiyor. Yenilenen kurallara göre şirketler “koşullu lisans çerçevesi” altında başvurularını yaparak New York pazarına girişte çok daha kolay bir süreçten geçecekler. Konu hakkında görüşlerini paylaşan yetkili isimlerden Linda Lacewell “Kamuoyu ve endüstri sektörüyle istişare edilerek alınan yeni kripto para kararları, eyaletimizde inovasyonu artıracak ve New York ekonomisinin tekrar ayağa kalkmasına yardımcı olacaktır. Buna aracılık etmekten gurur duyuyorum.” ifadelerini kullanıyor.

New York finansal düzenleyicisi, yürütülen çalışmaların bir diğer adımı olarak, girişimcilerin de lisans başvurusu yapabilecekleri yeni bir sanal para lisansı başlatmak için New York Eyalet Üniversitesi ile bir anlaşma imzaladı. Tüm bunlara ek olarak yeni dönemde firmalara sanal para projelerinde kullanmak üzere onaylanmış paraların bir listesi de sunulmaya başlanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ