Londra merkezli fintech Revolut, 7 ile 17 yaş arasındaki çocuklara yönelik bir yatırım ürünü piyasaya sürdü. “Para yönetimi” platformu sonunda birçok çocuğu kripto paraları benimsemeye yönlendirebilir.

Bu Fintech Kuruluşu Genç Nesilleri Kriptoya Yönlendiriyor

Londra merkezli fintech Revolut, 7 ile 17 yaş arasındaki çocuklara yönelik bir yatırım ürünü piyasaya sürdü. “Para yönetimi” platformu sonunda birçok çocuğu kripto paraları benimsemeye yönlendirebilir.

Kripto alanı her zaman kurumsal yatırımcılar arasında daha yüksek benimsenmeyi istiyor, ancak pazar tamamen keşfedilmemiş bir yeni nesilden destek alabilir.

Avrupa'nın en büyük fintech'lerinden Revolut, Nesil Alfa ve Z Kuşağı çocuklarına yönelik bir para yönetimi uygulaması olan Revolut Junior'ı tanıttı. Uygulamaya bağlı hesaplar çocukların kullanması için kendi banka kartlarına sahip olacak.

Ürün şu anda Revolut tarafından sunulan üst düzey hesaplar için sırasıyla 6,99 £ ve 12,99 £ ödeyen İngiliz Premium ve Metal müşterilerinin çocuklarına açıktır. Daha sonra, ürün ücretsiz hesaplarla ve İngiltere'nin ötesindeki müşterilerin çocuklarına ulaşacak.

Küçük hesaplar sadece ebeveynler veya yasal vasiler tarafından açılabilir. Bir uygulama aracılığıyla çocuklarının dengesini yönetme ve izleme hakkına sahip olacaklar. Bu yılın sonunda, hesap finansal hedefler, tasarruf seçenekleri, harcama limitleri, raporlar ve finansal rehberlik belirleme olanağına sahip olacak.

Revolut Junior'ın ürün sahibi Aurelien Guichard konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

Para ile ilgili konuşmalar genellikle evde başlar ve bu becerilerin azar azar, deneyim ve ebeveynlerin ve velilerin yardımıyla kazanıldığına inanıyoruz. Revolut Junior, standart 18+ hesap için uygun olana kadar çocuklarla “büyür”, böylece bağımsız olduklarında, maliyetli olabilecek hataları önlemek için finansal becerilere ve okuryazarlığa sahiptirler.

Kripto alanı için içinde ne olduğunu merak edebilirsiniz. Bu noktada Revolut Junior'ın çocukların kripto para satın almasına ve satmasına izin verip vermediği açık olmasa da, fintech Premium ve Metal hesapları için 5 kripto para birimine anında erişim sunuyor.

Revolut kullanıcıları, mevcut 30 fiat para biriminden herhangi biriyle Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP ve Litecoin satın alabilirler.

Her durumda, Revolut dünya çapında 10 milyondan fazla hesaba sahip olduğundan, kripto pazarı sonunda bu hamleden kazanacak.

 Çocuklar büyüdükçe, büyük olasılıkla kripto seçeneklerini içeren standart bir Revolut hesabına geçeceklerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ