Bitcoin, 2019'dan bu yana ilk defa haftalık mumlarda dokuz aylık bir fincan ve kulp oluşumunu geliştiriyor.

Bitcoin, 2019'dan bu yana ilk defa haftalık mumlarda dokuz aylık bir fincan ve kulp oluşumunu geliştiriyor.

Haziran ayında keskin bir düşüşle başlayan sol tarafı oluşturuyoruz ve ardından Kasım ayında kıvrımlı bir U şekli vermek için daha düşük bir dip seviyelerin olduğunu görüyoruz.

Sağ taraf, Mart ayında keskin bir sıçrama yaşadı ve bununla birlikte, son birkaç haftanın gerçekten bir tutamaç oluşturup oluşturmadığını kimse tahmin edemiyor.

Bitcoin ve Fincan-Kulp Formasyonu

Fincan ve kulp, ayıların cephanesinin bittiğini gösterdiği için teknik analizdeki en yükseliş formasyonlarından biri durumunda.

Haziran ayında ayılır son derece güçlüydüler ve fiyatı önemli ölçüde düşürdüler, ancak daha sonra fiyat düşüşlerinden daha fazla yatay düşüş yaşadık. Kasım ve Ocak ayları arasındaki iki aylık uzun süreli yatayda zirveye ulaştık.

Ayılar artık fiyatı aşağı çekmediğinden, boğalar başarılı bir şekilde hamle yaptılar ve fiyatı 15.000 dolardan 30.000 dolara çıkardılar.

Ayılar daha sonra son bir kez daha hamle yapınca fincanın kolu görünüme çıkıyor. Gerçekten fincanın bir sapı olduğu ortaya çıkarsa bu durum artık ayıların hiçbir güçleri kalmadığının nihai bir teyidi olur.

Bu noktada boğalar açık bir yolda hücum ediyor. Bu durumda belki 50.000 dolara kadar gidişat söz konusu olacak. Tabi bu durum fincan kulp formasyonunun net bir şekilde oyunun kurallarını uygulayıp uygulamadığına bağlı olacak.

Mayıs ayı kripto para alanında harika bir ay olma özelliği taşıyor. Bakalım bu yılın Mayıs ayı Bitcoin ve kripto para birimlerine iyi gelecek mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ