Bitcoin’in fiyatı görünüşte sebepsiz bir şekilde hareket ederken, kripto para birimi pazarının fraktallarla dolduğunu görüyoruz.

Bitcoin’in fiyatı görünüşte sebepsiz bir şekilde hareket ederken, kripto para birimi pazarının fraktallarla dolduğunu görüyoruz.

Kısaca, Fraktal, teknik analiz ve yine de finansal piyasalar bağlamında, bir varlığın fiyat hareketinin farklı bir süre boyunca görülmesine işarete ediyor. Bu analiz biçimi o kadar popüler değil ancak Bitcoin analizinde bir şekilde değerli olduğu kanıtlanmış durumda.

Tanınmış bir kripto para birimi yatırımcısı tarafından popüler hale getirilen son bir fraktal, BTC'nin önümüzdeki günlerde 7 bin dolarlık değere düşeceğini öngörüyor.

Bitcoin Fraktalı 7 Bin Dolara İşaret Ediyor

Twitter'da “Tyler Durden” isimli tanınmış bir kripto para yatırımcısı, yakın zamanda aşağıdaki grafiği yayınladı. Grafikr Bitcoin fiyat fraktalının oynayabileceğini gösteriyor. Fraktal dört aşamaya sahip: bir fakeout ile işaretlenmiş yatay konsolidasyon, konsolidasyon aşamasının üstündeki bir dalgalanma, bir dağılım, ardından yeni düşük seviyelere doğru güçlü bir düşüş.

Eğer fraktal tam olarak oynarsa, BTC potansiyel olarak 7 bin dolara kadar düşebilir. Bu, mevcut 8 bin 800 dolar olan fiyat noktasından yüzde 20'lik bir çöküşü temsil ediyor.

Bitcoin'in düşük seviyelerini ziyaret etme potansiyeline sahip olduğunu gösteren sadece bir fraktal değil. Bloomberg GTI Vera Yakınsama Iraksama Göstergesinin kırmızıya dönmesi durumunda, düşüş trendinin kripto para birimini 7 bin 300 dolara düşürebileceği ifade ediliyor.

Boğalar Ağır Basabilir mi?

Fakat yine de çoğu kişi, şu anda kripto para birimi tablosunda bu kadar aşağı yönlü yorumlarına sahip olmanın mantıksız olduğuna inanıyor. Popüler kripto para yatırımcısı Mayne kısa süre önce “6 bin doları bekleyen insanların mantıksız” olduğunu ifade etmişti.

Orta Vadeli Teknikler Bunu Destekliyor.

Trader ve CoinTelegraph yazarı FilbFilb, Kasım ayının sonunda veya Aralık ayının başında, 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamaların, Bitcoin pazarı için diğerlerinin çok daha önemli olduğunu iddia ettiği "golden croos"u göreceğine işaret etmişti.

Ayrıca, Facebook Prophet makine öğrenmesi kullanılarak oluşturulan bir Bitcoin fiyat modeli, önde gelen kripto para biriminin yılı 12 bin doların hemen üzerinde bitirmesinin muhtemel olduğu sonucuna ulaşıyor. Bu modelde kayda değer olan şey, fiyat düşüşünü önceden 8 bin dolara çıkarıp BTC için 7 bin 500 dolarlık bit fiyat tahmininde bulunması.

Crypto Thies aşağıdaki grafiği paylaşarak 2019 yazında meydana gelen konsolidasyonun, büyük dirençleri destek seviyelerine çevirmesiyle Bitcoin tarafından işaretlendiğini ve bu durumun önümüzdeki haftalarda yükselişin tersine dönmesinin ve ardından devam etmesinin muhtemel olduğuna işaret ettiğini belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ