XRP'nin değerinde, 3 Ocak'tan başlayarak sadece üç gün içinde 0.184 $ 'dan 0.225 $' a ani yükselişin ardından, kripto para düzenli kazançlar elde ediyor ve 0.25 $ 'a kadar yükseliyor.

Bununla birlikte, XRP bir fraktal takip ediyor gibi görünüyor ve kısa vadede bir düşüş içinde olabilir. Yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap'e göre, son 24 saat içinde 2,4 milyar dolarlık XRP hacmiyle yaklaşık 10,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.


Geçen yılın Kasım ayının sonlarında, XRP yarım günden kısa bir süre içinde 0.227 $ 'dan 0.20 $' a düştü, ardından bir sonraki hafta üç zirve izledi. İlerleyen 4 gün boyunca  % 9.6 oranında bir düşüşün ardından, bir kez daha yükseldi ve üç ayrı zirve oluşturdu; bunu, bir sonraki haftada  % 9.8'lik bir düşüş izledi. XRP’nin 7 ve 10 Ocak arasında 0,255 $ 'dan 0,20 $' a düşmesinin ardından, XRP yükseliş sırasında üç ayrı zirve oluşturarak tekrar yükselmeye başladı.

Fiyat bu fraktal'ı takip ederse, XRP önümüzdeki hafta 0.227 $ 'dan % 61.8 Fibonacci retracement çizgisine kadar değer kaybedecek. Ayrıca, Göreli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin 7 Ocak'tan bu yana fiyat artışının aksine 7 Ocak'tan bu yana daha düşük seviyelere çıktığı görülmüş durumda. Bu düşüş eğiliminin bir göstergesidir ve XRP'nin yakın gelecekte aşağı doğru hareket edeceği fikrini desteklemektedir.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin bir saatten daha az bir sürede 9100 dolardan 8600 dolara düştü. Muhtemelen XRP grafiğindeki en son mumun % 78.6 Fibonacci retraksiyon hattının altında kapanmasının nedeni bu. CoinMetrics Bit Bitcoin ile XRP korelasyonu ile ilgili veriler Ekim ayı sonundan bu yana artmakta ve 0.8 işaretinin altındaki küçük bir düşüş dışında, korelasyon yılın başından beri sürekli artmakta. Şu anda, 0.79 işaretinin üzerindeki korelasyonla, koinin önümüzdeki günlerde Bitcoin'in ayak izlerini takip etmesi muhtemel.

Sonuç

Bitcoin ve XRP'nin bu fraktal modelden geçme eğilimi ile güçlü korelasyon, kripto paranın değerin aşağı çekileceğini, muhtemelen ay sonundan önce 0.227 $'ın üzerinde % 61.8 Fibonacci retracement çizgisinin altına düşeceğini göstermekte. Ancak, Bitcoin kısa vadede yükselirse, güçlü korelasyon düşüş hareketinin etkisini azaltabilir, hatta XRP değerini % 61.8 geri çekilme çizgisine 0.239 $ 'a kadar çekebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ