Tether CTO'su Paolo Ardoino, Bitcoin'in kıtlığı ve ademi merkeziyetçiliği nedeniyle "sağlam ve güvenli bir parasal sistemin özü olduğunu" söyledi.

Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), gerçekleşen net işletme kârının %15'ini Bitcoin (BTC) satın almak için kullanacağını söyledi.

17 Mayıs tarihli bir şirket açıklamasında, stablecoin ihraççısı, satın alınan BTC'yi kendi kendine saklayacağını söyledi ve satın alımının "fiyat artışlarından kaynaklanan gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını göz ardı ederek, yalnızca yatırım stratejisinden elde edilen karları kullanmaya odaklanacağını" ekledi.

Tether, BTC alımının rezervlerini çeşitlendirme çabalarının bir parçası olduğunu söyledi. Şirketin üç aylık onayı, amiral gemisi dijital varlıkta rezervlerinin 1,5 milyar dolarını tuttuğunu gösterdi. Stablecoin firması ayrıca önemli miktarda altına ve rezervinin %85'i olan nakit, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlara sahipti.

"Tether'in BTC satın alması, rezervlerini güçlendirmeyi, artırmayı ve çeşitlendirmeyi amaçlayan yatırım kararlarına yönelik muhafazakar ve ihtiyatlı yaklaşımının bir parçası."

Firma yaptığı açıklamaya göre, normal BTC alımının "Hissedar Sermaye Tavanını" aşmayacağını tahmin ediyor.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Tether'in CTO'su Paolo Ardoino şunları söyledi:

"Bitcoin'e yaptığımız yatırım, yalnızca portföyümüzün performansını artırmanın bir yolu değil, aynı zamanda iş yapma ve yaşamlarımızı yaşama şeklimizi yeniden şekillendirme potansiyeline sahip dönüştürücü bir teknolojiyle kendimizi aynı hizaya getirmenin bir yöntemi."

Tether neden Bitcoin yatırımı yapıyor?

Bir Twitter gönderisinde Ardoino, firmanın BTC'yi "merkezi olmayan doğası ve kıtlığı ile sağlam ve güvenli bir parasal sistemin özü olduğu" için seçtiğini açıkladı.

Firma yaptığı açıklamada bu görüşü doğruladı. Tether, Bitcoin'in yatırım potansiyelini son on yıldaki etkileyici getiri sicili ile gösterdiğini söyledi.

Firma, finansal kurumlar tarafından artan tanınırlığının ve artan benimsenmesinin, çeşitlendirilmiş yatırım portföylerinde kritik bir bileşen olarak konumunu sağlamlaştırdığını da sözlerine ekledi.

Tether'in USDT'si, piyasa değerine göre en büyük stablecoin. CryptoSlate verilerine göre, stablecoin'in dolaşımdaki arzı, basın tarihi itibariyle 82.86 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ