Bitcoin, ABD hisse senetleri için zor bir gün olması beklendiği için Bitcoin 8.000'in altına düşüyor. Küresel piyasalar, hafta sonu hisse senetleri ve emtia ticareti için tarihi bir haftasonunun ardından Pazartesi sabahına kadar devam etti.

Bu Gelişme Bitcoin’deki Düşüşün Nedenini Açıklıyor

Bitcoin, ABD hisse senetleri için zor bir gün olması beklendiği için Bitcoin 8.000'in altına düşüyor. Küresel piyasalar, hafta sonu hisse senetleri ve emtia ticareti için tarihi bir haftasonunun ardından Pazartesi sabahına kadar devam etti.

S&P 500 vadeli işlem işlemleri % 5'lik bir düşüşün ardından Pazar günü durduruldu ve ABD hisse senetleri açık piyasada düşecek. Panik satışı, petrol fiyatlarındaki bir günlük en büyük düşüşü izledi ve bu da OPEC ile Rusya arasındaki ham üretimi azaltmak için yapılan görüşmelerdeki bir çöküşle başladı.

Goldman Sachs'a göre petrol piyasasının görünümü kasvetli. Müşterilere not olarak, yatırım bankası petrol fiyatlarına ilişkin ikinci çeyrek ve üçüncü çeyrek tahminlerini varil başına 20 dolara indirdi.

Petroldeki titremeler, hafta sonu boyunca 100.000'den fazla teyit edilmiş vakayı aşan, sürekli yayılan korona virüsünün ekonomik etkileri hakkında daha geniş pazar endişeleriyle desteklenmektedir. Virüs salgını kontrol edememesinden ötürü bir ülke olan İtalya, en çok etkilenen bölgelere seyahati sınırlandırıyor.

Nitekim, yatırımcılar geçtiğimiz ay boyunca güvenlik arayışı içerisindeydi ve risk varlıklarını  hisse senetlerinden kaçırdı. Bu nedenle, 30 yıllık ABD Teasury'sinin verimi tarihte ilk kez% 1'in altına düşerken, 10 yıl% 0.4'den daha düşük bir rekor kırdı. Uzmanlar, Federal Rezerv'in korona düşüşünü engellemek için faiz oranlarını bir kez daha düşürmesini bekliyor.

Citigroup ve Goldman Sachs gibi yatırım bankaları alarm zilleri çalarak piyasadaki çalkantıların yıl sonuna kadar devam edebileceğini belirtti.

The Block tarafından gözden geçirilen notta, "ABD ekonomisi, koronavirüs bulaşması uzun bir süre devam ederse durgunluğa kayabilir." diyor.

"Bu durumda, S&P 500 EPS'nin 2020'de % 13 düşerek 143 dolara düşeceğini ve endeksin yıl sonunda 2450'ye düşeceğini tahmin ediyoruz."

Endeks, Cuma günkü ticareti 19 Şubat'tan bu yana % 12'den fazla düşüşle 2.972 civarında sona erdi.

 Bitcoin'e gelince, bazı piyasa pontifikatörleri tarafından hem güvenli bir liman hem de ilişkisiz bir varlık olarak övülen dijital para biriminin fiyatı büyük ölçüde geniş pazarla kilitlendi. Cumartesi sabahınden beri % 12'den fazla düşerek 8.000 $ 'ın altına geriledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ