Ethereum 2.0'ın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi, Ethereum’un momentumu için kritiktir çünkü ağ yükseltmesi, ETH'nin işlem kapasitesini önemli ölçüde artıracaktır.

Bu Gelişme Ethereum’un Rallisinde Önemli Rol Oynayacak

Ethereum 2.0'ın yakın gelecekte piyasaya sürülmesi, Ethereum’un momentumu için kritiktir çünkü ağ yükseltmesi, ETH'nin işlem kapasitesini önemli ölçüde artıracaktır. Bu, ortaya çıkması halinde yeni DeFi döngüsünün uzun bir süre devam etmesine izin verecektir, çünkü ağ tıkanma riskini ve yüksek işlem ücretlerini azaltacaktır. Ethereum 2.0, stake etmeyi desteklediğinden, kullanıcıların teşvikler karşılığında ağa 32 ETH tahsis etmesine izin verdiğinden, borsalar arasında dolaşımdaki ETH arzını azaltabilir.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'in "Why Proof of Stake" başlıklı blog gönderisine göre, Ethereum'da stake etmek kullanıcıları % 15 getiri ile ödüllendirecek. Geri dönüş oranı ABD dolarına değil ETH holdinglerine dayandığından, ETH'nin fiyatı artmaya devam ederse, o zaman stake etme teşvikleri de artar. Bu nedenle, analistler, daha fazla yatırımcının ETH'yi hissesi için biriktirmesini bekliyor, bu da bunun üzerindeki satış tarafı baskısını azaltacaktır.

Pazar ve topluluk birkaç yıldır Ethereum 2.0'ı bekliyor, ancak zorluklar piyasaya sürülmesini geciktirdi. Ethereum 2.0, yükseltmenin karmaşıklığı nedeniyle muazzam miktarda test içeren birkaç test ağına ihtiyaç duydu. Ethereum 2.0'ın arkasındaki geliştiriciler Medalla testnet'in Github sayfasına şunları yazdı:

“Böyle bir ana ağ başlatılmadan önce, ana ağ koşullarını olabildiğince iyi taklit eden test ağlarına ihtiyacımız var. Bu, yalnızca bir istemci tarafından değil, ideal olarak tüm istemciler olmak üzere birden çok istemci tarafından desteklenen kararlı, uzun vadeli ve kalıcı test ağlarına sahip olmamızı gerektirir. "

Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesi, ETH için çeşitli uygun katalizörlerle aynı zamana denk geldiğinden, Ethereum hakkındaki duygu giderek yükselişe geçti. "Loma" olarak bilinen kripto para birimi traderı, Ethereum 2.0'ın piyasadan yaklaşık 1 milyar doları kaldıracağı gerçeğini belirledi. Arz düşerken, Bitcoin rallisi, ETH / BTC ticaret kuru bir dip oluşum oluştururken, kripto para birimine önemli miktarda sermaye getiriyor.

Ethereum 2.0 ile ilgili heyecan, Buterin'in kişisel cüzdanı bir Ethereum 2.0 para yatırma adresine 3.200 ETH gönderdikten sonra yoğunlaştı. Koordinatör Danny Ryan'ın resmi Ethereum 2.0 sürüm notlarına göre, 1 Aralık'tan yedi gün önce 16.384, 32 ETH depozitsu olursa, Ethereum 2.0 yükseltmesi başlayabilir. Yıllarca süren araştırma, test ve uygulamadan sonra, nihayet sürüm için zor bir tarih var.

 Ölçeklendirme açısından tüm Ethereum ve DeFi ekosistemine fayda sağlayacak olan Ethereum 2.0 yaklaşmasının birleşmesi ve ETH / BTC ticaret kurunun gücü, Kasım ve Aralık aylarında bir ralli olasılığını artırıyor. Ayrıca, ETH'nin Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.419 $'a, BTC'nin 20.000 $'lık rekor seviyesine ulaşmasından neredeyse bir ay sonra önemli ölçüde arttığı anlatılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ