Büyük bir Asya sigorta şirketi olan OneDgree sektördeki diğer sigorta şirketlerine model olmak amacıyla Bitcoin birikimlerini sigortalamaya başladı.

Büyük bir Asya sigorta şirketi olan OneDgree sektördeki diğer sigorta şirketlerine model olmak amacıyla Bitcoin birikimlerini sigortalamaya başladı.

OneDgree isimli sigorta şirketi. Hong Kong Bitcoin Exchange şirketinin ON10N platformuyla ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık ile OneDgree şirketi, borsanın gözetimi altında bulunan 100 milyon dolarlık dijital varlıklarını sigortaladı.

OneDgree’ye göre dijital varlıklara yönelik sigorta talebi giderek artıyor. Bu talebler doğrultusunda, dijital için sigortalama hizmetlerinin çeşitlenmesiyle yatırımcıların kripto varlıklara olan güveni de artacak.

Peki bu sigorta hizmeti neleri kapsayacak? Doğal olaylardan kaynaklanan fiziksel hasarlar, bilgisayar korsanlığı ve kötü amaçlı yazılım gibi siber güvenli riskleri şirket çalışanlarının kasıtlı veya hileli eylemleri gibi durumları içeriyor.

Hong Kong’un bugün 3 trilyon dolardan fazla  varlığa ev sahipliği yaptığını belirtelim. Bu açıdan dünyanın en önemli ve en önde gelen finans merkezlerinden biri durumunda.

Kripto para inovasyonunda da son derece önemli bir yeri olan Hong Kong bir çok başarılı kripto para şirketlerinden bazılarına ev sahipliğini yaptığını da hatırlatalım.

Sigorta hamlesi alan açısından çok önemli bir hamle. Yatırımcılar bu Alana yönelik olarak güven noktasında herhangi bir sorun yaşamayacaklar. Rahatlıkla da alana giriş yapabileceklerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ