Fantom'a kilitlenen toplam değer arttıkça FTM yükseliyor.

Fantom'un DeFi ekosistemi büyüdükçe FTM son 24 saatte %70'in üzerinde arttı. Token, son 30 günde %340'tan fazla büyüdü. Fantom'a kilitlenen toplam değer şu anda 600 milyon doların üzerinde ve geçen aydan bu yana ikiye katlandı.  Fantom Vakfı 250 milyon dolarlık bir teşvik programı duyurdu, FTM ise xDai ve Avalanche Bridge gibi DeFi köprülerinin kullanıcılarına airdrop şeklinde koin verecek.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Fantom yükseliyor


Katman 1 blok zincirinin FTM tokeni, kısmen Fantom ekosistemindeki birkaç umut verici gelişme sayesinde son 24 saat içinde yükseldi. CoinGecko'dan alınan verilere göre, şu anda %71.6'lık bir koşunun ardından 0,87 dolardan işlem görüyor.

DeFi'nin Ethereum dışındaki birden fazla blok zincirinde birlikte çalışabilir hale gelmesiyle, birçok Katman 1 akıllı sözleşme blok zinciri giderek daha popüler hale geliyor. Trendi sürdüren en son blok zinciri Fantom'dur.

Fantom, Solana ve Avalanche'ın ardından DeFi tutkunlarının gözdesi oldu. Merkezi olmayan ticaret, borç verme ve dijital koleksiyon ürünlerine odaklananlar da dahil olmak üzere ağ üzerine inşa edilen çeşitli projeler, son haftalarda ağın büyümesine katkıda bulundu.

DeFiLlama verileri, Fantom'da kilitlenen toplam değerin geçen ay ikiye katlandıktan sonra şu anda 600 milyon dolardan fazla olduğunu gösteriyor. Yerel DeFi projeleri de hızlı bir büyüme gördü.

Fantom'un çekirdek ekibi şu anda ağın dApp ekosistemini oluşturuyor.

Büyümeyi desteklemek için Fantom Vakfı Pazartesi günü 250 milyon dolar değerinde bir teşvik programı duyurdu. Grup, ağın üzerine inşa edilen projelere ödül olarak 370 milyon FTM dağıtacak.

Son gelişmeler şüphesiz FTM'nin ani yükselişinde önemli bir faktör olmuştur. Varlık Pazar gününden Pazartesi gününe yükseldi ve teşvik programı haberleriyle daha da yükseldi.

Son 30 günde %340'tan fazla arttı ve Mayıs 2021'de piyasa çapında bir çöküşten önce kaydedilen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,94$'a doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Fantom'un Ekosistem Büyümesi

Ethereum şu anda hem DeFi hem de NFT'ler için en çok kullanılan blok zinciri olsa da, Fantom kendisini EVM uyumluluğu sunan en umut verici ölçeklenebilir Katman 1 platformlarından biri olarak konumlandırdı.

Curve Finance ve SushiSwap gibi Ethereum yerlileri de dahil olmak üzere en popüler mavi çipli DeFi protokollerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ancak, son aylarda dikkatleri üzerine çeken topluluk odaklı merkezi olmayan borsa SpookySwap oldu.

SpookySwap, Nisan 2021'de piyasaya sürüldü ve Fantom'daki tüm merkezi olmayan borsalar arasında en yüksek likiditeye sahip. Şu anda 167 milyon dolar tutarken, Curve Finance yaklaşık 164 milyon dolar ile takip ediyor. SpookySwap'ın yerel tokeni BOO da son 24 saatte %95 artışla şu anda 19.03 dolardan işlem görüyor.

SpiritSwap, Tomb Finance, Scream, Reaper, Cream Finance ve Tarot gibi diğer popüler Fantom-odaklı DeFi projeleri, toplam kilitli toplam değeri 200 milyon dolardan fazladır. SpiritSwap'in SPIRIT tokeni son 24 saatte %339,7 artarken TOMB %70 arttı.

Fantom protokollerinin kullanımını teşvik etmek için, projenin teknik danışmanı Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, Fandom Vakfı'nın DeFi kullanıcılarına FTM göndereceğini bildiren bir tweet yayınladı.

Anyswap Bridge, Polygon Bridge, Avalanche Bridge, xDai Bridge, Ren Protocol Bridge veya Connext Bridge kullananlar bir ödeme alacaktır. Bu hafta içinde bir anlık görüntü alınacak ve FTM, ağdaki ücretleri ödemek için kullanılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ