Yarılanmaya iki aydan biraz daha fazla bir süre kalan Bitcoin, 8.900 $ seviyesinin altında işlem görüyor. Corona Virüsü nedeniyle borsada durum kötüleşirken, birçok kişi yatırımcıların BTC de dahil olmak üzere kriptolarını paraya çevirebileceğine ina

Bu Gelişmeler Bitcoin’i 9.800 Dolara Taşıyabilir

Yarılanmaya iki aydan biraz daha fazla bir süre kalan Bitcoin, 8.900 $ seviyesinin altında işlem görüyor. Corona Virüsü nedeniyle borsada durum kötüleşirken, birçok kişi yatırımcıların BTC de dahil olmak üzere kriptolarını paraya çevirebileceğine inanıyor.

Ancak, kripto para tüccarları Bitcoin'in kısa vadede yükselmesini bekliyor ve büyük finans ajansı Weiss Ratings bir sonraki Bitcoin boğa koşusu için olası bir başlangıç zamanı öngörüyor.

‘BTC 9.150 Dolara Doğru Devam Edebilir’

Hollandalı analist Michael van de Poppe, kısa vadede Bitcoin fiyatı tahminini tweetledi. Amiral gemisi para biriminin 8.700 doları yeniden test edebileceğine ve orada tutunmayı başarırsa, 9.150 dolara doğru daha fazla hareketin muhtemel olduğuna inanıyor.

Ancak, analist düşüş sonucunu da dışlamıyor.

“9.300 Dolara ve 9.800 Dolara Kadar Uzun Bir Ticaret”

Tüccar 'JOKER' grafikte geçici bir dip formasyonu gösteriyor. 1 saatlikmum 9.000 $ seviyesinin üzerine çıkarsa, BTC fiyatının 9.300 $'a, ardından 9.800 $' a kadar yükselmeye devam edebileceğini belirtiyor.

BTC için bir başka büyük boğa koşusu

Finansal analitik ajansı Weiss Crypto Ratings, Mart ayının ortasında piyasadaki dijital varlıklar için 'önemli bir düşük' seviyeler getirebileceğine inanıyor. Ancak bundan sonra, Bitcoin için başka bir büyük boğa piyasasının başlayacağına inanıyor.

Ajans yarılanmadan sonraki zamandan bahsediyor. Daha sonra abonelerinden Bitcoin fiyatının ne kadar yükseleceğini tahmin etmelerini istiyor.

‘Bitcoin Negatif Banka Faizlerinden Faydalanacak’

Kripto tüccarı Carl Eric Martin, Avustralya Merkez Bankası'nın koronavirüsün etkisi nedeniyle faiz oranlarını yüzde 0,5 gibi düşük bir seviyeye indirdiğini bildirdi.

Kripto YouTuber IvanOnTech, ekonomi üzerindeki son derece olumsuz etkisine rağmen, Bitcoin'in bundan yararlanacağından emindir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ