Bitcoin son beş hafta boyunca dik bir iyileşme sağladı. 12 Mart'ta görülen 3.700 $ seviyesinden bu yana, kripto para piyasası dik bir geri dönüş yaptı ve BTC 7.470 $ 'a ulaştı.

Bitcoin son beş hafta boyunca dik bir iyileşme sağladı. 12 Mart'ta görülen 3.700 $ seviyesinden bu yana, kripto para piyasası dik bir geri dönüş yaptı ve BTC 7.470 $ 'a ulaştı.

Ancak son birkaç gün içinde borsa ile tersine döndü; bir kez daha, düşüklere dönmekten korkan analistler var, hatta daha da kötüsünü söyleyenler de var.

Buna rağmen, artan işaret izleri, Bitcoin'in dipte olabileceği bir noktaya yaklaştığını gösteriyor. Dün bu listeye beklenmedik bir işaret eklendi.

Kripto fonu sağlayıcısı Grayscale'nin amiral gemisi ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust, yapısı nedeniyle, genellikle spot fiyatına prim yapıyor. Yani, bir BTC'nin eşdeğerini Grayscale aracılığıyla satın almak, örneğin Coinbase'de olduğundan daha pahalıya mal oluyor.

Prim hakkında önemli olan, serbest piyasanın kaprisleri tarafından belirlenen salınımdır. Sonuç olarak, bir şekilde yatırımcı zihniyetinin bir göstergesi olarak hareket eder.

Kripto analisti “Bitcoin Jack”, Bitcoin'i Grayscale priminin bu kadar düşük olduğu son beş kez biriktirmenin, tarihsel olarak “kârlı” olduğunu ve BTC fiyatındaki diplerle birinci sıradaki her düşüşün ortaya çıktığını öne sürdü.


Bu emsal, tarihin tekrar etmesi durumunda, Bitcoin'in 3.700 $ 'dan çok daha düşük bir seviyeye düşme olasılığı düşük.

Bir dipteki bu son işaret, tüccar Nunya Bizniz'in Mart 2020 çöküşünden sonra Bitcoin'in gördüğü hacimlerdeki hızlı artışın, bir önceki seviyenin altını gösterdiğini ve hacimdeki önceki üstel artışların “fiyattaki dönüm noktaları” ile çakıştığını belirtti.

Glassnode, BTC sahiplerinin karlılığını takip eden tescilli göstergelerinden birinin, tarihsel olarak ayı trendlerinin sonu ve tam gelişmiş boğa piyasalarının başlamasıyla çakışan bir bölgeye girme eşiğinde olduğunu gözlemledi.

Yukarıda belirtilen eğilimlere rağmen, Bitcoin'in makro bir perspektiften daha fazla düşebileceğini göstermesine rağmen, kripto para biriminin yakın vadede düşmeye başladığı, ancak 3.700 $ dibini koruduğu tamamen mümkün.

Kripto varlık fonu BlockTower'da bir tüccar ve analist Avi Felman düşüş eğiliminin mümkün olduğuna dair iki işaret gözlemledi:

Tom Demark Sıralaması, BTC için üç günlük tabloya “9” mumu bastı. Bu grafikteki önceki “9” mumları Mart ortası altını ve Aralık 2019 altını işaret etti, ancak bu yılın başlarında görülen 10.500 dolarlık üst sıraya çıktı.

Ayrıca, daha önce Bitcoinist tarafından bildirildiği gibi, bir analist, Bitcoin'in şu anda ortalama madenci nakit akışı göstergesini aşmakta başarısız olduğunu gözlemledi ve bu da 2018 ve 2019 diplerini birkaç puanlık bir seviyeye indirdi.

 Ayıların önümüzdeki gün ve haftalarda fiyatları düşürme potansiyeline sahip olduğunu gösteren çarpıcı bir gözlem.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ