Bu yatırımcı, Bitcoin'in son golden crossunun Nisan 2019'da gerçekleşenlerden daha da yükselişli olduğunu söylüyor.

Bu yatırımcı, Bitcoin'in son golden crossunun Nisan 2019'da gerçekleşenlerden daha da yükselişli olduğunu söylüyor.

Bitcoin'in 9,400 $ seviyesine düşmesinden sonra bile, BTC hala günlük grafiğine nispeten nadir bir golden cross basmayı başardı. YouTube blog yazarı The Moon'a (Carl Eric Martin) göre, bu "yükseliş momentumunun değişmesinin" bir işaretidir.


Nadir Bir Satın Alma Sinyali

Golden croslar, belirli bir varlığın 50 günlük MA'sı 200 günlük MA'nın üzerine çıktığında oluşur. Piyasanın yükseliş gücü kazandığını gösteriyorlar.

Bu alım sinyalinin günlük grafikte en son ortaya çıkışı Nisan 2019'da gerçekleşti. Bunu, ikinci çeyrekte yüzde 175 fiyat artışı izledi.

MMCrypto'ya göre, bu golden crossover bir öncekinden daha boğa olduğundan, boğaların emniyet kemerlerini 'tutturmaları' gerekiyor.

Golden crossların genellikle piyasa zaten tam boğa modundayken ortaya çıktığını belirtmek gerekir, bu da bunun bir gecikme göstergesi olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, gelecekteki fiyat hareketlerini sadece bu yükselişe dayalı olarak tahmin etmeye çalışmak makul değildir.

 Ayrıca, BTC fiyatının 50 günlük MA'nın üzerinde kalması için güçlü alıcı talebine ihtiyaç vardır. Aksi takdirde, acı verici bir düzeltmeye şahit olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ