BTC / USD için yıllık ortalama, yükseliş hissi ile tarihte sadece ikinci kez 9.000 dolar civarında seyrediyor.

BTC / USD için yıllık ortalama, yükseliş hissi ile tarihte sadece ikinci kez 9.000 dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin (BTC) Mart ayında çökmesinden bu yana tüm fiyat kayıplarını tersine çevirmiş olabilir, ancak başka bir fiyat göstergesi yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak üzeredir.

Yatırım danışmanı ARK'da kripto varlık analisti Yassine Elmandjra tarafından belirtildiği gibi, piyasa değerinin en büyük kripto para birimi yıllık hareketli ortalama fiyat için yeni bir rekor kırmak üzere.

BTC fiyat metriği ay için çekildi

1 Mayıs'taki bir tweet'te Elmandjra eğilimi doğrulayan bir grafik üretti - 2018'in başından beri, Bitcoin'in şu anki yıllık hareketli ortalama fiyatının yüksek olduğu zaman, sayı düştü ve sonra toparlandı.

2018'in sonlarında BTC / USD 3.100 dolar civarında işlem gördüğü zaman zemin oldu. Şimdi, 2019'a kadar yavaş bir öğütme, piyasalar mevcut seviyelerini koruduğunda vuracak yeni bir dönüm noktası anıyla sonuçlandı.

Bu nedenle, Bitcoin'in yıllık ortalama hareketli fiyatı, tarihinde sadece ikinci kez yaklaşık 9.000 $ seviyesinde yer alıyor.

Elmandjra, bulguları ile hem Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony Pompliano hem de “Bitcoin Standardı” yazarı Saifedean Ammous'un dikkatini çekti.


Günlük Bitcoin fiyatında neler var?

Bununla birlikte, devam eden sağlam performansa rağmen, herkes Bitcoin satın alıp almayacağınıza karar verirken fiyat davranışının özellikle alakalı olduğuna inanmıyor.

Eylül 2019'dan bu yana sosyal medyada dolaşan CNBC röportajında Morgan Creek Digital’in CEO'su Mark Yusko, Bitcoin satmanın kimsenin düşünmesi gereken bir şey olmadığını savundu.

“Ağ ve ağ değerinin tüm göstergeleri artıyor; herhangi bir varlığın fiyatı dalgalanıyor ”dedi.

Yusko, 2015 hariç, fiyatın her yıl sürekli olarak daha düşük seviyelere ulaştığına dikkat çekti, ancak Bitcoin'in günlük fiyatı “önemli değil”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ