Kripto projesi, LPoS (Liquid Proof of Stake) konsensüsüyle Tezos mimarisinde oluşturulan MinePlex blok zinciri adlı zincirine sahiptir.

Bu Gözden Kaçan Kripto Projesi, Son Birkaç Gün İçinde %183

Kripto projesi, LPoS (Liquid Proof of Stake) konsensüsüyle Tezos mimarisinde oluşturulan MinePlex blok zinciri adlı zincirine sahiptir.
Çok zincirli bir gelecek anlayışıyla MinePlex, zincir köprü aracılığıyla Ethereum (ETH) ağlarına, Binance Smart Chain'e (BSC) ve Polygon'a (MATIC) bağlanır.

Geleneksel enstrümanların likiditesini kullanan bir blockchain çapraz finansal platformu olan Mineplex, son kripto dalgalanmasından önemli ölçüde faydalandı. Bitcoin 21 bin dolar civarında rahat bir şekilde işlem görürken, Mineplex'in yerel tokeni PLEX son 24 saatte yüzde 14'ün üzerinde artış göstererek Pazartesi günü 0,2339 dolardan işlem görüyor. Şirkete göre, son PLEX rallisi büyük ölçüde MINE tokenlerinin likiditesini artırmak için piyasaya sürülmesine bağlanıyor.

Binance destekli Coinmarketcap'in toplu verilerine göre, Mineplex (PLEX) yaklaşık 72.757.684$'lık bir piyasa değerine ve yaklaşık 5.031.909$'lık 24 saatlik işlem hacmine sahip.

2020 yılında kurulan ve merkezi Singapur'da bulunan şirket, kripto pazarında 8 gerçek ürün piyasaya sürdü. Projenin, LPoS (Liquid Proof of Stake) mutabakatı ile Tezos mimarisinde oluşturulan MinePlex blok zinciri adlı zincirine sahip olması dikkat çekicidir.

MinePlex blok zinciri, MINE ve PLEX olmak üzere iki yerel jetona sahip olması bakımından benzersizdir. Özellikle, MINE tokeni, MinePlex blok zincirinin bilgi işlem gücünün temel bir birimidir ve ağda yeni PLEX tokenlerini staking'e yerleştirerek oluşturmak için gereklidir. PLEX belirteçleri ise MinePlex ekosisteminin hizmet ve ürünlerine erişim sağlayan, yardımcı program tabanlı bir dijital paradır.

Çok zincirli bir gelecek anlayışıyla MinePlex, zincir köprü aracılığıyla Ethereum (ETH) ağlarına, Binance Smart Chain'e (BSC) ve Polygon'a (MATIC) bağlanır.

MinePlex ve Kripto Piyasası Görünümü

Bitcoin ve Solana ekosistemlerinin liderliğindeki kripto piyasası, FTX ve Alameda'nın patlamasından önemli ölçüde toparlandı. Düşük sermayeli altcoinler, FOMO tüccarları kısa vadeli karlar elde ettikçe daha yüksek oynaklık kaydetti. MinePlex ekibi, diğer blockchain projelerinden gelen rekabetin ortasında gelecekteki ağ büyümesini desteklemek için ürünler geliştiriyor. MinePlex'in CEO'su ve Kurucu Ortağı Alexander Mamasidikov şunları söyledi:

"Projenin gelişimine baktığınızda, ekip çalışmasının ne kadar güçlü olabileceğini görüyorsunuz. Projeyi başarılı kılan, yaratıcısı veya bir kişi değil, topluluktur.

Toplu olarak, MinePlex'in 40.000'den fazla cüzdanı olan 200.000'den fazla takipçisi vardır. Avrupa, BAE ve Güney Amerika'daki 6 MinePlex ofisi ile şirket gelecekte hizmetlerini küresel pazarlara genişletmeyi planlıyor. Mineplex'in dikkate değer projelerinden bazıları arasında MinePlex Wallet mobil uygulaması, MinePlex Payment ve MinePlex.Finance sayılabilir.

Gelişmekte olan pazarlardaki yıkıcı ürünlerle Mineplex projesi, bir sonraki kripto boğa piyasasında katlanarak büyümeyi öngörüyor. Ayrıca, bazı piyasa analistleri, zayıf konsolidasyon ile parabolik bir yükselişin ardından bir kripto düzeltmesinin yakın olduğuna inanıyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ