Bitcoin (BTC) yatırımcıları 2020'nin başlarında nakit para ödemeyi reddediyorlar, bu da başka bir büyük ralliyi beklemeleri anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcıları 2020'nin başlarında nakit para ödemeyi reddediyorlar, bu da başka bir büyük ralliyi beklemeleri anlamına geliyor.

Eğer yarılanmaya doğru bir rallinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyorsanız, muhtemelen ağaçlar için ormanı kaçırıyorsunuz demektir.

Glassnode tarafından yayınlanan yeni bir grafiğe göre, Bitcoin'in gerçekleşmemiş karları "sağlıklı bir seviyede" kalıyor, bu da yeni boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğu anlamına geliyor.

Bir Pazarın Üst Belirtisi Yok

Bitcoin 10.600 doların üzerine çıktıktan sonra, gemiye atlayan yatırımcılar kazanan taraf oldu. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 8.500 dolara düştü ve küresel hisse senetleriyle birlikte sadece bir hafta içinde yüzde 14 düştü.

Ancak Glassnode, Haziran 2019'da ve elbette Aralık 2017'de önceki pazar zirvelerine kıyasla yalnızca nispeten az miktarda yatırımcının kar elde ettiğini hesapladı.


Firma, Bitcoin yatırımcılarının gerçekleşmemiş USD kazançlarını, mevcut fiyat ile dolaşımdaki her bir koinin gerçekleşen fiyatı arasındaki farkı belirleyerek hesaplar.

Bekle ve Gör

BBitcoin boğa koşusunun sadece başladığına dair bir başka önemli işaret, döviz mevduat sayısında bir değişiklik olmaması. Bu nedenle, yatırımcılar ondan daha kısa bir süre içinde gerçekleşecek bir sonraki yarılanmaya kadar nakit çıkışı ve bekle-gör yaklaşımını benimsemenin doğru zamanı olduğunu düşünmüyorlar.

Bitcoin, önceki arz kesintilerinden ikisinden sonra devasa kazançlar kaydetti. Bununla birlikte, birçoğu zaten fiyatlandırıldığına inandığından, bu yarılanma konusunda hala çok fazla belirsizlik var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ