Windows Defender'ın en son sürümünde bir Microsoft güvenlik hatası bulundu. Bu kusur, kripto cüzdanlarının ve diğer hassas verilerin bütünlüğünü tehlikeye atabilecek kötü amaçlı yazılımlara kapı açıyor.

Bu Güvenlik Hatası Kripto Para Yatırımcılarını Tehlikeye Atıyor

Windows Defender'ın en son sürümünde bir Microsoft güvenlik hatası bulundu. Bu kusur, kripto cüzdanlarının ve diğer hassas verilerin bütünlüğünü tehlikeye atabilecek kötü amaçlı yazılımlara kapı açıyor.

Windows Latest tarafından bulunan hata, Windows Defender sürüm 4.18.2003 ile birlikte gelir. Bu sürümün, belirli dosyalardan çıkarak veya atlayarak taramaları tam olarak tamamlamadığı raporları ortaya çıkmaktadır. Windows Latest ekibi hatayı laboratuvarlarında çoğalttı.

Sorun yalnızca Windows 10'u etkiliyor gibi görünüyor ve çevrimdışı taramalar sırasında oluşmayabilir. Aslında, tam taramaların yapılması ve Defender'ın sadece doğru bir şekilde rapor vermemesi mümkündür. Microsoft bu sorunu henüz çözmedi.

Windows Defender’ın cansız performans geçmişi göz önüne alındığında, bu sorun sürpriz değil. Bununla birlikte, kripto fonlarının uygun şekilde ele alınmasının önemini vurguluyor. Çok güvenli yazılım tabanlı cüzdan sıkıntısı yoktur. Yine de şifreleri ve anahtarları şifrelenmemiş dosyalarda tutmak gibi dikkatsiz davranışlar hırsızlığa neden olabilir.

Her şey-Microsoft ile ilgili uzun bir sorun geleneği göz önüne alındığında, birçok kripto yatırımcısı fonlarını daha güvenli işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlarda tutmayı tercih ediyor. Örneğin, iOS'un henüz saldırıya uğramamış veya kötü amaçlı yazılım durumu yoktur. Ancak, Apple’ın masaüstü yazılımı ve Android'in her ikisi de vuruldu. Ayrıca, tüm akıllı telefonlar jailbreak veya yanlış değiştirildikleri takdirde güvensiz hale getirilebilir.

 Uzmanlar, donanım cüzdanlarının kripto para birimini saklamanın en güvenli yolu olduğunu ve uzun süreli sahipler tarafından kullanılması gerektiğini kabul ediyor. En önemlisi yatırımcılar, anahtarları, şifreleri ve diğer ilgili bilgileri güvenli bir şekilde tutmak için net bir sürece sahip olma ihtiyacına saygı göstermelir. Aynı şekilde, kripto para hiçbir zaman borsalarda tutulmamalı ve üçüncü şahıslara güvenlik için verilmemelidir. Başka bir deyişle, blockchain teknolojisinin sunduğu özgürlük de kişisel güvenlik için daha büyük bir sorumluluk ile geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ