Bitcoin genel direnç seviyesini aşarsa, ETH, BCH, AXS ve EOS şaşırtıcı bir güçle yükseliş trendlerine devam edebilir.

Bitcoin genel direnç seviyesini aşarsa, ETH, BCH, AXS ve EOS şaşırtıcı bir güçle yükseliş trendlerine devam edebilir.

Boğalar, Bitcoin (BTC) için güçlü bir haftalık kapanış elde etmeye çalışırken, ayılar avantajlarını yeniden kazanmaya çalışıyor. Analistler, 22.705 dolar olan 200 haftalık hareketli ortalamayı yakından izliyorlar ve BTC'nin mevcut kurulumu, belirleyici bir hareketin yakın olduğunu gösteriyor.

Birçok analist, 200 haftalık MA üzerinde haftalık kapanışın daha fazla alım çekmesini bekliyor ancak bunun altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterebilir. Kısa vadeli tablo belirsiz görünse de analist Caleb Franzen, Bitcoin'in Mayıs ayından bu yana bir birikim bölgesinde olduğunu söyledi.

Kripto piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Bu arada, zincir içi analitik firması CryptoQuant, 22 Temmuz'da büyük borsalardan artan Ether (ETH) çıkışlarının altını çizdi. Genellikle, kripto borsalarından çıkışlar, yatırımcıların uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğunu ve bu nedenle borsalarını hareket ettirebileceklerini gösteriyor.

Bitcoin, seçili altcoinlerde alımları çekerek toparlanmaya devam edebilir mi? Listelerde güçlü görünen ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Ayılar, 23 Temmuz'da Bitcoin'i simetrik üçgene geri sokmaya çalıştı ancak boğaların başka planları vardı. Üçgenin kırılma seviyesinden geri tepme, alıcıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (21.865 $) ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için avantaja işaret ediyor.

Boğalar fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (22.384 $) üzerinde sürdürürse, BTC/USDT çifti 23.363 $ ile 24.276 $ arasında genel direnç bölgesine yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, model hedefine 28.171 $ ve ardından 30.000 $'a bir ralli için kapıları açabilir.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA'nın altına düşerse, parite 20.500 $'dan bir sonraki desteğe düşebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Parite 4 saatlik grafikte düşen kama formasyonu oluşturdu. Alıcılar fiyatı kamanın üzerine çıkarsa, parite 24.276 doları yeniden test edebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir.

20-EMA düz ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat düşerse ve 50-SMA'nın altına düşerse, parite kamanın destek hattına düşebilir.

ETH/USDT

Eter, 1.700 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya ancak alıcıların fazla zeminden vazgeçmemesi olumlu bir işaret. Tepe direncinin yakınında sıkı bir konsolidasyon, bunun üzerinde bir kırılma olasılığını artırır.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yükselen 20 günlük EMA (1.384 $) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.700 doların üzerine çıkarırsa, yükseliş momentumu artabilir ve ETH/USDT çifti 2.000 dolara yükselebilir, ardından 2.200 dolara bir ralli gelebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 1.700 dolardan düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA'nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 1.280 dolara düşebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, pariteyi birkaç gün için 1.280 ile 1.700 dolar arasında tutabilir.

ETH/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Parite 50-SMA'dan sıçradı ve bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 1.700 dolardan genel dirence çekmeye çalışacak. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 1.650 ila 1.700 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, momentum artabilir ve parite yükseliş trendine devam edebilir. Bu olumlu görüşü geçersiz kılmak için ayıların pariteyi 1.450 doların altına düşürmesi gerekecek.

BCH/USDT

Binance Coin (BCH), uzun bir düşüş trendinin ardından dip oluşturmaya çalışıyor. Fiyat, 20 Temmuz'daki 135 dolarlık genel dirençten düştü, ancak boğaların 20 günlük EMA'yı (117 dolar) agresif bir şekilde savunması olumlu bir işaret.

BCH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir ara vererek tamamlanacak ve 135 doların üzerinde kapanacak bir yuvarlanma dip modeli oluşturdu. Bu olursa, BCH/USDT çiftinin 95 dolarda dibe vurmuş olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra model hedefine 175 $ ve daha sonra 200 $'a yükselebilir.

Bir başka olasılık da, paritenin bir süre 20 günlük EMA ile 135 dolar arasında konsolide olabilmesidir. 20 günlük EMA'nın altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirebilir.

BCH/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Boğalar, fiyatı 4 saatlik grafikteki direnç çizgisinin üzerine iterek olası bir 135$'lık yeniden test için kapıları açtı. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 135 doların üzerine çıkarsa, parite ivme kazanabilir ve 157 dolara doğru yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, parite 50-SMA'ya ve daha sonra 117 $'a düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çevirebilir.

AXS/USDT

Axie Infinity (AXS) düşüş trendinde konsolide oluyor. Bu, boğaların bir dip oluşturmaya çalıştığını gösteriyor.

AXS/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (15.55$) düzleşti ve RSI pozitif bölgede, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 18.53 $ 'dan genel direncin üzerine çıkarsa alıcılar lehine olabilir. Bu olursa, AXS/USDT paritesi 25.21$'a ve ardından 28.20$'a doğru bir ralli başlatabilir.

Alternatif olarak, fiyat 18.53 dolardan düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, paritenin aralık içinde biraz daha zaman geçirebileceğini gösterecektir. Ayıların üstünlüğü elde etmek için fiyatı 11.85 doların altına düşürmesi gerekecek.

AXS/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın genel dirençten keskin bir şekilde 18.53 $ 'a düştüğünü ve ayıların agresif satışını gösterdiğini gösteriyor. Satıcılar şimdi çifti 20-EMA'ya çekmeye çalışacaklar. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkarsa, alıcılar tekrar genel direnci kırmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, yeni bir yukarı hareketin başladığını gösterecektir.

Aksine, fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, parite 50-SMA'ya kayabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa yükseliş momentumu zayıflayabilir.

EOS/USDT

EOS, 18 Temmuz'da hareketli ortalamaların üzerine çıktı ve 21 Temmuz'da 20 günlük EMA'nın (1.05 $) başarılı bir yeniden testini tamamladı.

EOS/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamladı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Ayıların güçlü bir savunma yapabileceği yerde fiyat 1,46 dolara yükselebilir.

EOS/USDT paritesi 1,46 dolardan fazla bir zemin bırakmazsa, tüccarların pozisyonlarını düşürmediğini gösterir. Bu, 1.46 doların üzerinde bir ralli olasılığını artırabilir. Böyle bir hareket, eğilimde potansiyel bir değişiklik önerecektir.

Bu olumlu görüş, fiyatın mevcut seviyeden aşağı çekilmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda geçersiz olabilir.

EOS/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da paritenin yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Parite 1.26$ civarında dirençle karşı karşıya ancak alıcılar fazla zeminden vazgeçmedi. Bu, yükseliş momentumunun güçlü kaldığını gösteriyor. Fiyat yükselir ve 1,26 doların üzerine çıkarsa, ralli 1,33 dolara ve ardından 1,46 dolara ulaşabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 1,20 doların altına düşerse, bir sonraki durak 20-EMA olabilir. Bu destek de kırılırsa, düşüş 50-SMA'ya kadar uzayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ