LUNA, FTM, ATOM ve ONE, Bitcoin 50 günlük SMA'nın üzerine çıkarsa toplanabilir.

LUNA, FTM, ATOM ve ONE, Bitcoin 50 günlük SMA'nın üzerine çıkarsa toplanabilir.Bitcoin (BTC), yeni yılın ilk birkaç gününde psikolojik seviyenin altında 50.000 dolarda kalmaya devam ediyor ve bu da yatırımcılar tarafından agresif alımların olmadığını gösteriyor. Eski BTCC CEO'su Bobby Lee, Çin borsalarından çıkmak için 31 Aralık'a kadar zamanı olan Çinli yatırımcıların çıkışlarının yıl sonuna kadar fiyatları düşük tutmuş olabileceğini söyledi.

Bununla birlikte, Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in bu yıl 100.000 dolara yükselebileceğine inanıyor. Başkan Bukele ayrıca 2022'de iki ülkenin daha Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul edeceğini söyledi.

2021'de kurumsal yatırımcılar tarafından artan kripto benimsemesi, uzun vadeli bir başka olumlu. CoinShares'e göre, 2021'de kripto fonlarına net girişler 9,3 milyar dolardan fazlaydı. Kripto girişlerinin üçte ikisinden fazlası Bitcoin'e yapıldı.

Bitcoin, Ocak ayında belirli altcoinleri daha yükseğe çekerek yeni bir yukarı hareket başlatabilir mi? Kısa vadede olumlu kalabilecek ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalama (48.720$) ile 45.456$'lık güçlü destek arasında işlem görüyor. Bu, satın almanın daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği

Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA'dan düşerse, ayılar fiyatı 45.456 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, düşüş trendinin bir sonraki ayağı 42.000 $ ve ardından 40.000 $ başlayabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA'nın üzerine çıkarsa, BTC/USDT çifti 50 günlük basit hareketli ortalamaya (52.332 $) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 58.686 dolardan %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine ulaşabilecek yeni bir yukarı hareketin başlangıcına işaret edebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik, paritenin 45.456$ ile 51.936.33$ arasında menzile bağlı olduğunu gösteriyor. Fiyat 45.456 $ 'dan toparlandı ve boğalar pariteyi 50-SMA'nın üzerine iterse, daha düşük seviyelerde birikim önerecektir. Bu, fiyatı 51,936.33 dolara doğru yönlendirebilir.

Tersine, fiyat 50-SMA'dan düşerse, ayılar çifti 45.456 doların altına çekmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedef hedefi 38.975.67 dolardan düşüş trendine devam edebilir.

LUNA/USDT

Terra'nın LUNA tokeni yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor ancak ayıların başka planları var ve 93.81$'a yakın bir çizgi çekiyor.

LUNA/USDT günlük grafiği

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara hafif bir avantaj sağlıyor. Fiyat bir kez daha 20 günlük EMA'dan (82 $) geri dönerse, düşüşlerde boğaların birikmeye devam ettiğini gösterecektir.

LUNA/USDT paritesi daha sonra 93.81$'ı kırmaya çalışacak ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103.60$'a meydan okuyacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 135.26 dolara başlatabilir.

Tersine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA'nın altına düşerse, kısa vadeli trendde bir değişikliğe işaret edecektir. Parite daha sonra 65.15 dolara düşebilir.

LUNA/USDT 4 saatlik grafik

81.11$'lık sıçrama, %50 Fibonacci düzeltmesi 92.35$ ve %61.8 geri çekilme seviyesi 95.01$ arasındaki bölgede satışla karşı karşıya. Ayılar şimdi fiyatı 20-EMA ve yükseliş çizgisinin altına çekmeye çalışacak.

Bunu yaparlarsa, parite 84 dolara ve ardından 81.11 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya yükseliş çizgisinden geri dönerse, alıcılar pariteyi 95.01$'ın üzerine çıkarmaya çalışacak ve genel direnci 103.60$'da yeniden test edecek.

FTM/USDT

Fantom (FTM), genel direnci 2,67 dolardan düşürdü, bu da ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor.

FTM/USDT günlük grafiği

FTM/USDT çifti, güçlü bir destek görevi görebilecek 20 günlük EMA'ya düşebilir. Bu desteğin keskin bir şekilde toparlanması, alıcıların düşüşlerde birikim yaptığını gösterecek.

Artan 20 günlük EMA (2.03 $) ve 68'in üzerindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

2.67 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecek. Parite daha sonra kuzeye doğru 3,17 dolara ve ardından 3,48 dolara başlayabilir. Ayılar, yükseliş hissini geçersiz kılmak için fiyatı 2 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

FTM/USDT 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik, bir kırılmayla tamamlanacak ve genel direncin üzerinde 2.67 dolardan kapanacak olan yuvarlanan bir dip formasyonu gösteriyor. eğer fiyat yeniden 20-EMA sınırını aştığında, boğalar yine 2.67 dolardan bariyeri aşmaya çalışacaklar. Bu olursa, yukarı hareket başlayabilir.

Tersine, fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, kısa vadeli yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 50-SMA'ya ve daha sonra 2 dolardaki güçlü desteğe düşebilir.

ATOM/USDT

Cosmos (ATOM), 1 Ocak'ta 34$'da genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı. Hareketli ortalamalar, boğaların üstünlüğünün olduğunu gösteren bir yükseliş geçişini tamamladı.

ATOM/USDT günlük grafiği

Fiyat 34 doların üzerinde kalırsa, yükseliş momentumu daha da artabilir ve ATOM/USDT çifti 38 dolara ve daha sonra 43.28 dolara yükselebilir. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteren pozitif bölgede.

Bu varsayımın aksine, fiyat kırılır ve 34 doların altına düşerse, ayıların agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra 20 günlük EMA'ya (28 $) düşebilir.

Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar genel engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacak, ancak parite hareketli ortalamaların altına düşerse düşüş 25 dolara kadar uzayabilir.

ATOM/USDT 4 saatlik grafik

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, duyarlılığın olumlu kaldığına ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığına işaret edecek.

Yukarı hareket bir ara vererek devam edebilir ve 37 doların üzerinde kapanabilir. Tersine, ayılar fiyatı 20-EMA'nın altına çekerse, kısa vadeli tüccarlardan kar rezervasyonuna yol açabilir. Bu, fiyatı 50-SMA'ya çekebilir.

ONE/USDT

Harmony (ONE), ayıların sert bir direnç oluşturmasının muhtemel olduğu düşüş trendi çizgisine ulaştı. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, altcoin 20 günlük EMA'ya (0,24 $) düşebilir.

ONE/USDT günlük grafik

Fiyat 20 günlük EMA'dan geri dönerse, duyarlılığın yükselişini sürdürdüğünü ve yatırımcıların düşüşlerde biriktiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalışacak.

Başarırlarsa, yeni bir yukarı hareketin başlangıcını önerecektir. Artan yöndeki ilk hedef 0,34 dolar ve bunun üzerinde bir kırılma 0,38 dolardan yeniden test yapılmasına neden olabilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 0,21 doların altına düşerse geçersiz olacaktır.

ONE/USDT 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik, bir molada tamamlanacak ve 0,29 doların üzerinde kapanacak bir fincan ve kulp modelinin oluşumunu gösteriyor. Bu tersine çevirme kurulumunun 0,38 ABD doları değerinde bir kalıp hedefi vardır. Ayıların 0,34 dolardan güçlü bir direnç oluşturması muhtemel olduğundan, hedef hedefe doğrudan bir çizgi olması pek olası değil.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, hareketli ortalamalara düşebilir. Bu destek kırılırsa, ONE/USDT çifti 0,21 dolara düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, pariteyi bir süre için 0,21 ile 0,27 dolar arasında tutabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ