Bitcoin bir dip oluşturmak için mücadele etse de, altcoinler yuvarlanıyor ve mevcut fiyat hareketi UNI, XLM, THETA ve HNT'ye fayda sağlayabilir.

Bitcoin bir dip oluşturmak için mücadele etse de, altcoinler yuvarlanıyor ve mevcut fiyat hareketi UNI, XLM, THETA ve HNT'ye fayda sağlayabilir.

ABD hisse senedi piyasaları, geçen hafta %7,5 oranında değer kazanan Nasdaq Composite'ın öncülüğünde keskin bir geri dönüşe tanık oldu. S&P hafta boyunca yaklaşık %6.5 artarken, Dow Jones Sanayi Ortalaması %5.4'lük bir kazanç elde etti.

Hisse senedi piyasası ile sıkı korelasyonunu sürdüren kripto piyasaları da bir rahatlama rallisi yapmaya çalışıyor. Bitcoin (BTC) mütevazı bir toparlanma gördü, ancak bazı altcoinler geçen hafta keskin bir şekilde yükseldi. Bu, yatırımcıların altcoinleri daha düşük seviyelerde biriktirmek için fiyattaki keskin düşüşten yararlandığını gösteriyor.

Kripto piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Daha küçük ölçekli yatırımcılar, pozisyonlarını en az bir Bitcoin'e inşa etmek için Bitcoin'deki düşüşü kullanıyor. Glassnode verileri, birden fazla Bitcoin'e sahip Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısının 15 Haziran ile 25 Haziran arasında 873 arttığını gösteriyor.

Bitcoin ve altcoinlerdeki toparlanma ivme kazanabilir mi? Kısa vadede daha yüksek ücret alabilecek ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin'in rahatlama rallisi, 26 Haziran mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi 22.000 $ civarında sert bir dirençle karşı karşıya. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediklerini ve rallilerde satış yaptıklarını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Satıcılar, fiyatı 20.000 dolarlık hayati desteğe doğru çekmeye çalışacaklar. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü bir sıçrama, boğaların daha yüksek bir dip oluşturmaya çalıştığını gösterir.

Bu, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın 23.155$ üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, BTC/USDT çifti potansiyel bir trend değişikliğine işaret edebilir. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya  27.424 $ doğru çekmeye çalışacak.

Aksine, fiyat düşerse ve 20.000 doların altına düşerse, ayıların kontrolde kaldığını gösterir. Satıcılar daha sonra BTC/USDT çiftini 17.622 dolarlık kritik seviyeye indirmeye çalışacaklar.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğaların fiyatı 23,024 dolarlık %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesine itememesi, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Hareketli ortalamalar düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde, yakın vadede menzile bağlı bir eylem olduğunu gösteriyor.

Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse parite 20.000 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, zayıflık sinyali verebilir.

Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 23.024 dolara itmeye çalışacak. Bu seviye aşılırsa, bir sonraki durak 24,693 dolarlık %50 geri çekilme seviyesi olabilir.

UNI/USDT

Uniswap (UNI), 18 Haziran'da 3.33$'dan keskin bir şekilde toparlandı ve 6.08$'da sert genel dirence ulaştı. Ayılar seviyeyi agresif bir şekilde koruyorlar, ancak küçük bir olumlu nokta, boğaların fazla zeminden vazgeçmemiş olmasıdır.

UNI/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamlamaya yakın ve RSI pozitif bölgede, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 6.08 doların üzerine çıkarsa, yükseliş momentumu artabilir ve UNI/USDT çifti 8 dolara yükselebilir. Bu seviye yine zorlu bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa, bir sonraki durak 10 dolar olabilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA'nın (4.90$) altına düşerse, trendin negatif kaldığını ve tüccarların direnç seviyelerine yakın satış yaptığını gösterir. Parite daha sonra 4 dolara düşebilir.

UNI/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar, 6.08 $'da genel direnç yakınında toparlanmayı durdurmaya çalışıyor, ancak 4 saatlik grafikteki yükselen hareketli ortalamalar, boğaların yakın vadede üstün olduğunu gösteriyor.

20-EMA'daki toparlanma devam ederse, 6.08 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, parite ivme kazanabilir ve 6.66 dolara ve ardından 7.34 dolara yükselebilir.

Diğer bir olasılık ise paritenin gerilemesi ve 20-EMA'nın altına düşmesidir. Bu durumda parite 50-SMA'ya kayabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, yükseliş görünümünü geçersiz kılabilir.

XLM/USDT

Stellar (XLM) güçlü bir düşüş trendinde ancak boğalar 0,10 dolar civarında bir dip oluşturmaya çalışıyor. Alıcılar, 24 Haziran'da fiyatı 20 günlük EMA'nın (0,12 $) üzerine çıkardılar ancak 50 günlük SMA'daki (0,13 $) engeli aşamadılar.

XLM/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

bir minnoş Olumlu olan, boğaların fiyatın 20 günlük EMA'nın (0,12 $) altına düşmesine izin vermemesi. Orta noktaya yakın düzleşen 20 günlük EMA ve RSI, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA'nın üzerine çıkarsa, XLM/USDT çifti 0.15 $'dan genel dirence doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu seviye temizlenirse, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat düşmeye devam ederse ve 20 günlük EMA'nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Parite daha sonra 0.11 dolara düşebilir.

XLM/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikte hareketli ortalamalar yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Alıcılar, olası bir ralli için kapıları 0,14 dolar ve ardından 0,15 dolar olarak açmak için fiyatı 0,13 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20-EMA'nın altına düşerse parite yükseliş çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine geri çevirebilir. Parite daha sonra 0.11 dolara kayabilir.

THETA/USDT

Theta Network (THETA), son birkaç gündür 1 ile 1.55 dolar arasında dar bir aralıkta konsolide oluyor. Bir aralık içinde geçirilen süre ne kadar uzun olursa, ondan kopma o kadar güçlü olur.

THETA/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da yükseliş geçişini tamamlamanın eşiğinde ve RSI pozitif bölgede. Bu, boğaların hafif bir kenarı olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,55 doların üzerine çıkarırsa, yeni bir yükseliş hareketinin başlamasını önerecektir. THETA/USDT çifti daha sonra 2.10 dolarlık model hedefine yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 1,55 dolardan aşağı düşerse, ayıların direnci agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösterecek. Bu, çifti birkaç gün daha aralık içinde tutabilir.

THETA/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın genel dirençten 1.55 $'a düştüğünü gösteriyor, ancak boğaların 20-EMA'yı savunmaya çalıştığı olumlu bir işaret. Bu, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve tüccarların düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar yine genel engeli 1,55 dolardan temizlemeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını önerebilir. Tersine, fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, parite 50-SMA'ya düşebilir.

HNT/USDT

Helyum (HNT), boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Genellikle, simetrik üçgen bir devam örüntüsü görevi görür, ancak bazı durumlarda bir tersine dönüşü gösterir.

HNT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların hafif bir kenarı olduğunu gösteriyor.

Fiyat, son birkaç gündür üçgenin direnç çizgisi ile 20 günlük EMA (10.50 $) arasında kaldı. Bu olumlu bir işaret çünkü rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duygu değişikliği gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, trendde potansiyel bir değişiklik önerecektir. HNT/USDT çifti daha sonra 16.50 dolara ve daha sonra 18.50 dolarlık model hedefine yükselebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA'nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu, üçgenin destek hattına olası bir düşüş için kapıları açabilir.

HNT/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 12 doların üzerinde tutmak için mücadele ediyor, bu da ayıların 12.50 dolar ile 13.50 dolar arasındaki havai bölgeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor. Fiyat yükseliş çizgisinin altına düşerse, kısa vadeli avantajı satıcılar lehine çevirebilir.

Alternatif olarak, fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra tepe bölgesini temizlemek için bir girişimde bulunacaklar. Başarırlarsa, yeni bir yukarı hareketin başlangıcını önerecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ