Bitcoin, bir alt seviye oluşturmaya çalışıyor ve düşüşe devam ediyor. bu durum hem long hem de short pozisyonlarda fırsatlar yaratıyor.

Bu Hafta Kripto Para Piyasasından Beklentiler Neler?

Bitcoin, bir alt seviye oluşturmaya çalışıyor ve düşüşe devam ediyor. bu durum hem long hem de short pozisyonlarda fırsatlar yaratıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri 6 Eylül’den itibaren 314 milyar dolara geriledi ancak 350 milyar doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu durum daha yüksek seviyelerin, satıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

DeFi tokenları güçlü bir boğa koşusuna başlarken, Bitcoin’in (BTC) dominansı Mayıs ortasındaki % 68 seviyesinden bu ayın ilk yarısında yaklaşık % 56’ya geriledi.

Şu anda, çoğu büyük kripto para birimi, fiyat hareketi çoğunlukla kripto paraya özgü olduğundan genel bir eğilim izlemiyor. Bu, hem short hem de long tarafta fırsatlar yarattı.

Ancak, geçtiğimiz birkaç gün içinde, DeFi varlıkları keskin düzeltmelere tanık oldu ve volatiliteleri arttı. Bu durum muhtemelen yatırımcıların dikkatini tekrar Bitcoin’e kaydırabilir. Bitcoin’in 11.000 $ seviyesinin üzerinde tutunamaması, altcoin ve DeFi-token traderlarının güvenini de olumsuz yönde etkileyebilir.

Bitcoin ivme bulmakta zorlansa da, Bakkt’taki Bitcoin vadeli işlem hacminin artması ve borsa balina oranının yıllık en düşük seviyelere yakın olması olumlu gelişmeler. Bu durum, balinaların ve kurumsal traderların birikimine işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ