AAVE, KSM, ALGO ve TFUEL güç işaretleri gösterirken, Bitcoin boğaları BTC fiyatını 38.000 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Bu Hafta Yatırımcıların Takip Etmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

AAVE, KSM, ALGO ve TFUEL güç işaretleri gösterirken, Bitcoinboğaları BTC fiyatını 38.000 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son birkaç gündür 30.000 ila 40.000 dolar arasında bir aralıkta kalmaya devam ediyor ve bu mutlaka bir düşüş işareti değil.

Genel olarak, keskin bir düşüşün ardından, varlık daha zayıf ellerden daha güçlü ellere geçerken fiyat konsolide olma eğilimindedir. Geçiş tamamlandıktan sonra varlık kırılır ve yeni bir yükseliş trendi başlar. Genellikle, fiyat bir aralıkta ne kadar uzun süre konsolide olursa, bir sonraki trend hareketi o kadar güçlü olur.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin'in azalan arzının olumlu bir işaret olduğunu ve bunun "geçmiş kalıplar tutarsa" daha yüksek hareketi için bir "yükseliş ası" olarak hareket edebileceğini söyledi.

eToro CEO'su Yoni Assia, Bitcoin'in "önümüzdeki üç ila beş yıl içinde, dünyada temel olarak iyi yerel para birimine sahip olmayan 5 milyar insan olduğu için" keskin bir yükseliş görebileceğini söyledi.

Bu nedenle, yatırımcıların kısa vadede sessiz fiyat hareketiyle cesareti kırılmamalıdır. Bitcoin'in temelleri güçlü kalmaya devam ediyor ve gelecekte yeni bir yükseliş trendiyle sonuçlanması muhtemel.

Kripto piyasaları konsolide olurken, önümüzdeki birkaç gün içinde daha iyi performans gösterebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 12 Ocak'ta azalan üçgenin direnç çizgisinden geri döndü ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (36.586 $) altına düştü. Bu, ayıların direniş çizgisini agresif bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA'nın altında ne kadar uzun süre kalırsa, daha düşük seviyelere düşme şansı o kadar yüksek olur. Ayılar fiyatı 34.600 doların altına düşürürse, BTC/USDT çifti 33.400 dolara ve ardından 31.000 dolara düşebilir.

31.000 $'ın altında bir kırılma ve kapanış, 19.549 $'lık bir hedefi olan azalan bir üçgen modelini tamamlayacaktır. Bununla birlikte, daha düşük seviyelere düz bir düşüş olması pek olası değil çünkü boğalar 31.000 ila 28.000 dolar arasındaki destek bölgesindeki düşüşü durdurmaya çalışacak.

Bu olumsuz görüş, fiyat yükselmeye devam ederse ve üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, yine sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan 50 günlük basit hareketli ortalamaya (44.709 $) yükselişin kapılarını açabilir.

50 günlük SMA'nın üzerinde bir kırılma, düzeltmenin sona erebileceğini ve boğaların kademeli olarak yeni bir yukarı hareket başlatmaya çalışacağını önerecektir.

4 saatlik grafikteki hareketli ortalamalar birbiriyle kesişiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen üzerinde, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor.

Üçgenin direnç çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, talebin arzı aştığının sinyalini verecektir. Boğalar fiyatı üçgenin üzerinde tutarsa, yeni bir yukarı hareket başlayabilir.

Alternatif olarak, fiyat direnç çizgisinden düşerse ve 34.000 doların altına düşerse, ayılar için küçük bir avantaja işaret edebilir. Bu, fiyatı kritik desteğe 31.000 $'dan aşağı çekebilir. Bu destekten bir sıçrama, daha düşük seviyelerde birikim önerecek ve bu, çifti bir süre daha üçgenin içinde tutabilir.

AAVE/USDT

Aave, son birkaç aydır 280$ ile 581.67$ arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Boğalar, önceki beş olayda aralığın desteğini başarıyla savundu, bu nedenle alıcıların bir kez daha düşüşü satın alması muhtemel.

Fiyat güçle mevcut seviyeden geri dönerse, boğaların düşüşlerde birikmeye devam ettiğini gösterecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA'nın (344 $) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, AAVE/USDT kuru, sert bir engel olarak hareket edebilecek 50 günlük SMA'ya (414 $) yükselebilir.

Fiyat 50 günlük SMA'dan düşerse, parite birkaç gün için 280 ila 414 dolar arasında konsolide edebilir. Aksine, 50 günlük SMA'nın üzerinde bir kırılma, kuzeye doğru 581.67 dolara doğru bir yürüyüşün yolunu açacaktır.

Bu olumlu görüş, fiyat 20 günlük EMA'dan düşerse ve 280 dolarlık desteğin altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu, daha sonra fiyatı 208.09 dolara ve ardından 160 dolara indirmeye çalışacak olan ayıları cesaretlendirecek.

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 280 doların altına çektiğini, ancak daha düşük seviyeleri sürdürmek için mücadele ettiklerini gösteriyor. Bununla birlikte, hareketli ortalamalar aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için avantaj olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 266,68 doların altına düşerse, parite düşüş yolculuğuna başlayabilir. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, düzeltmenin bittiğini ve paritenin 500 dolara yükselebileceğini gösterir.

KSM/USDT

Kusama (KSM) son birkaç gündür volatil hareketlere tanık oluyor. Boğalar 9 Haziran'da fiyatı 480 $ genel direncinin üzerine çıkarsa da, daha yüksek seviyeleri sürdüremediler ve fiyat 10 Haziran'da seviyenin altına düştü. Bu, ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ancak alıcılar, fiyatın 20 günlük EMA'nın (388 $) altına düşmesine izin vermedi. Bu, boğaların 20 günlük EMA'ya düşüşleri satın almasıyla hissiyatın pozitife döndüğünü gösteriyor.

Orta noktaya yakın yükselen 20 günlük EMA ve RSI, boğalar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Alıcılar şimdi fiyatı 480 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, KSM/USD paritesi 537 dolara yükselebilir ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 625'i yeniden test edebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve 360 doların altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu, fiyatı 280 dolara kadar çekebilir.

4 saatlik grafik, boğaların trend çizgisi desteğini savunmaya çalıştığını gösteriyor. Bununla birlikte, 20-EMA geri döndü ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor.

Satıcılar fiyatı 380 doların altına düşürürse, parite 342 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 280 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Boğalar fiyatı 429 doların üzerine çıkarabilirse bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Bu, satın almayı cezbedebilir ve pariteyi 480 dolara itebilir.

ALGO/USDT

Algorand (ALGO), 12 Haziran'da trend çizgisinden sıçradı ve 20 günlük EMA'nın (0.97 $) üzerine çıktı, bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir kopuşla tamamlanacak ve 1,15 doların üzerinde kapanacak olan yükselen bir üçgen deseni oluşturdu. Boğalar fiyatı 1,15 doların üzerinde tutmayı başarırsa, ALGO/USDT çifti hedef hedefe 1,63 dolarda toplanabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat 1,15 $'dan düşerse, çift üçgenin içinde kalma süresini birkaç gün daha uzatabilir. Trend çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş görünümünü geçersiz kılacak ve kapıları 0,80 $ ve ardından 0,67 $'a düşmek için açacak.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştığını gösteriyor. Eğer kırılmayı sürdürebilirlerse parite 1,15 dolara yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve hareketli ortalamaların altına düşerse, ayılar fiyatı trend çizgisinin altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacaktır. Başarılı olurlarsa, daha derin bir düzeltmenin başlangıcını işaret edecektir.

TFUEL/USDT

Theta Fuel (TFUEL), 9 Haziran'da 0,679 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bunu, 12 Haziran'da 20 günlük EMA'ya (0,41 $) keskin bir geri çekilme izledi.

20 günlük EMA'dan gelen güçlü toparlanma, duyarlılığın olumlu olduğunu ve traderların düşüşlerde agresif bir şekilde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar şimdi, ayıların sert direnişiyle karşılaşabilecekleri fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalışacak.

Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşerse, ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına çekmek için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, daha derin bir düzeltmenin başlangıcını önerecektir.

Alternatif olarak, alıcılar fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkarırsa, TFUEL/USDT çifti, bir sonraki hedef hedefi 0,85 ABD doları ve ardından 1 ABD Doları ile yükseliş trendine devam edebilir.

4 saatlik grafik, paritenin 0.40$ desteğinden güçlü bir şekilde toparlandığını gösteriyor ve bu da daha düşük seviyelerde birikim olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, rahatlama rallisi, 0,57 $ seviyesindeki %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen altında dirençle karşı karşıya.

Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 20-EMA'nın altına düşerse, ayılar fiyatı 0,40 dolara indirmeye çalışacak. Bu olursa, parite birkaç gün boyunca bu iki seviye arasında konsolide olabilir.

Alternatif olarak, fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, duyarlılığın olumlu olduğunu ve boğaların satın almak için daha derin bir düşüşü beklemediğini gösterecektir. Bu, 0,57 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Parite daha sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test etmek için yükselebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ