Bitcoin 200 günlük SMA'da sert dirençle karşı karşıya ancak boğalar bu engeli aşabilirse LTC, ICP, THETA ve FTT yardım rallisini uzatabilir.

Bitcoin 200 günlük SMA'da sert dirençle karşı karşıya ancak boğalar bu engeli aşabilirse LTC, ICP, THETA ve FTT yardım rallisini uzatabilir.

Bitcoin'in (BTC) 45.000 doların üzerindeki yükselişi, kısa vadeli duyarlılığın olumluya döndüğünü ve bunun yönetim kurulu genelinde satın alma ilgisini artırdığını ve toplam kripto piyasası değerini 1.8 trilyon doların üzerine çıkardığını gösteriyor.

Londra hard forkunun rüzgarıyla hareket eden Ether (ETH), 7 Ağustos'ta 3.000 doların üzerine çıktı.

Kısa vadeli fiyat hareketi oynak kalabilirken, uzun vadeli resim olumlu görünüyor. Raporlar, risk sermayesi (VC) fonlarının yılın ilk yarısında blockchain firmalarına 17 milyar dolar yatırım yaptığını gösteriyor. Bu miktar, gelecek için yükseliş görünümünü gösteren önceki tüm yıllarda VC fonları tarafından yapılan toplam yatırımların toplamına neredeyse eşittir.

Alıcılar şimdi avantajlarını elde tutmaya ve bunun üzerine inşa etmeye çalışacaklar. Kısa vadede daha iyi performans gösterebilecek ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin, 6 Ağustos'ta 42.451.67 $ ile aralığın direncinin üzerine çıktı ve bu da boğaların yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcıların 200 günlük basit hareketli ortalamada (44.879 $) sert dirençle karşılaşması muhtemel.

Fiyat 200 günlük SMA'dan düşerse ancak 42.451.67 $'lık kırılma seviyesinin altına düşmezse, bu, hissiyatın rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya değiştiği anlamına gelir. Bu, 200 günlük SMA'nın kırılma olasılığını artıracak.

Bu olursa, BTC/USDT çifti 50.000 ila 51.483 dolar genel direnç bölgesine yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar 200 günlük SMA'nın üzerindeki sonraki düşüşü durdurursa, yükseliş trendi devam edebilir.

Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (39.230 $) ve aşırı alım bölgesine yakın göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına düşürürse bu olumlu görüş reddedilecektir. Bu, fiyatı 36,670 dolara çekebilir.

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 42.451.67$'dan kırılma seviyesinin altına çekmeye çalıştığını gösteriyor. Bununla birlikte, yükselen 20-EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komuta olduğunu gösteriyor.

Fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, parite 50.000 dolara doğru yükseliş trendine devam edebilir. Alternatif olarak, 42.451.67 $'lık kırılma seviyesinin altında bir kırılma ve kapanış, alıcıların kontrolünü kaybettiğinin ilk işareti olacaktır. Bu, 40.000 dolara düşme olasılığını açabilir.

LTC/USDT

Litecoin (LTC), 6 Ağustos'ta 146.54$ direncinin üzerinde kırıldı ve çift dip modelini tamamlayarak kapandı. Boğalar fiyatı kırılma seviyesinin üzerinde tutarsa, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını önerecektir.

RSI pozitif bölgede ve 20 günlük EMA (140 $) kademeli olarak yükseliyor, bu da boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA'dan yükselirse, LTC/USDT çifti, 200 günlük SMA'nın (190 $) hemen altında olan 189.25 $'da kalıp hedefine yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına çekerse, mevcut kırılmanın bir boğa tuzağı olduğunu gösterecek. Parite daha sonra 120 dolara ve ardından 103,83 dolardan kritik desteğe düşebilir.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 150 $ 'da sert genel direncin üzerine ittiğini ancak daha yüksek seviyeleri sürdürmek için mücadele ettiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışıyor.

Bunu başarırlarsa parite 135 dolara düşebilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Artan yönde bir sonraki hedef 165 dolar ve ardından 180 dolar.

ICP/USDT

Internet Computer ICP bir tersine çevirme modeli oluşturmaya çalışıyor. Boğalar, 7 Ağustos'ta çift dip formasyonunu tamamlayan 59.42 $'da fiyatı genel direncin üzerine itti.

Ancak ayıların başka planları var ve fiyatı 59.42 doların altına çektiler. ICP/USDT çifti artık 20 günlük EMA'ya (43 $) düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, paritenin birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabileceğini gösteriyor.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA'dan yükselirse, boğalar fiyatı tekrar 59.42 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer bunu başarabilirlerse, parite 90,53 dolar model hedefi olan yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

ICP/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikteki 20-EMA yükseldi ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların geri dönüş yaptığını gösteriyor. Fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, boğalar yukarı hareket etmeye devam etmeye çalışacak.

Ayıların 66-72.27 dolar bölgesinde sert bir direnç oluşturması muhtemel, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, yükseliş trendi ivme kazanabilir. İlk zayıflık işareti, 20-EMA'nın altına bir kırılma olacaktır. Bu, 50 dolara düşüş için kapıları açabilir.

THETA/USDT

THETA, 4 Ağustos'ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarak satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Fiyat, ayıların sert direnç gösterdiği 5 Ağustos'ta 200 günlük SMA'ya (7.24 $) ulaştı.

THETA/USDT çifti, 7 Ağustos'ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan deseni oluşturdu. Bu belirsizlik bugün olumsuz yönde çözüldü. Parite şimdi 20 günlük EMA'ya (6,07 $) düşebilir

Fiyat 20 günlük EMA'dan geri dönerse, boğalar 200 günlük SMA'daki genel engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki hedef hedefe doğru yolculuğuna 10 dolardan başlayabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına çekerse parite 5.28 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, mevcut rallinin ölü bir kedi sıçraması olduğunu gösterecektir.

Ayılar, genel direncin yakınındaki yardım rallisini 7.50 dolarda durdurmaya çalışıyor. Fiyatı 20-EMA'nın altına çektiler ve şimdi desteği 6.30 dolardan kırmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa parite 200-SMA'ya düşebilir.

Tersine, eğer fiyat 6.30 dolardan yükselirse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterir. Alıcılar daha sonra fiyatı 7,50 doların üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite yolculuğuna 9 dolara doğru başlayabilir.

FTT/USD

FTX Token (FTT), 200 günlük SMA'dan (34.60 $) ayrıldığından beri güçlü bir toparlanma kaydetti. Ayılar, 4 Ağustos'ta fiyatı 200 günlük SMA'nın altına çekmeye çalıştılar ancak başarısız oldular ve bu durum düşüşten yükselişe doğru bir değişim olduğunu gösteriyor.

Son birkaç gündeki keskin ralli, RSI'yi aşırı alım bölgesine itti ve bu da yakın vadede küçük bir konsolidasyon veya düzeltme öneriyor. Duyarlılık olumlu olduğunda, traderlar 20 günlük EMA'ya (35,81 $) düşüşleri satın alıyor.

Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacak ve FTT/USDT çiftini psikolojik dirence 50 dolardan itecek. Bu olumlu görüş, fiyat 200 günlük SMA'nın altına düşer ve kapanırsa geçersiz olacaktır.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 37 dolarda genel direncin üzerine itmesinin ardından paritenin ivme kazandığını gösteriyor. Parite, düzeltmeler sırasında 20-EMA'da destek buluyor ve bu da düşüşleri satın almak için duyarlılığın olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşerse ancak 20-EMA'dan sıçrarsa, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterir. Parite daha sonra genel dirence doğru 50 dolardan ve ardından 52 dolardan ücret alabilir. Ayıların, 37 dolara ulaşabilecek bir düzeltmeye başlamak için fiyatı 20-EMA'nın altına çekmesi ve tutması gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ