ShimmerNet'in baş yazarı Dominik Schiener, ekibin ShimmerEVM'yi "geliştirdiğini, test ettiğini ve emin olduğunu" belirten birkaç güncelleme paylaştı.

ShimmerNet'in baş yazarı Dominik Schiener, ekibin ShimmerEVM'yi "geliştirdiğini, test ettiğini ve emin olduğunu" belirten birkaç güncelleme paylaştı.
Ripple, XRP kullanımının ödeme aracıyla sınırlı olduğunu gösteren 3.000'den fazla Amicus Brief ile SEC'i yeneceğine inanıyor.

Verilerimiz, yatırımcıların kripto para birimlerinin çoğunun fiyatlarının durgunlaşmasıyla geri adım attığını gösteriyor. Trend belirleyici olan Bitcoin, 23.000 dolarlık direnç seviyesini kıramadı ve bu da geri çekilip son destekleri test edeceği yönündeki spekülasyonları tetikledi. Fiyatların düşmesine rağmen, ağ geliştirme ve teknolojik gelişmeler hala devam ediyor ve bir dizi proje için olumlu bir tablo çiziyor.

Bu haftaki CNF özetinde, en ilgi çekici gelişmelerden bazılarına göz atacağız.

Bitcoin Fiyat Artış Trendleri İçin Büyük Nakit ABD Kurumlarından Geliyor

Bu haftanın başlarında yayınlanan bir rapor, kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyat artışlarında önemli bir rol oynadığını ortaya koydu. Ana akım kurumların çoğu kripto para birimlerine karşı temkinli davransa da, MicroStrategy Incorporated, Block Inc ve Paypal Holdings Inc gibi şirketler kripto para birimine önemli ölçüde yatırım yapıyor. Matrixport'un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, Bitcoin fiyatını yukarı iten satın alma ivmesinin büyük kısmının, sektöre nakit pompalayan kurumsal yatırımcıların istifi tarafından beslendiğini doğruladı.

Bu yatırımcılar arttıkça fiyatların da artmaya devam etmesi bekleniyor. Ek olarak, düzenleyiciler, benimsenmeyi daha da artırabilecek net düzenlemeler getirmek için büyük bir baskı altında olacaklar. Son veriler, Bitcoin Network'ün geçen yıl Visa ve Mastercard'dan daha fazla işlem değeri işlediğini ve 2023'te bunu geçmesinin beklendiğini gösterdiğinden, daha da merak uyandırıcı.

Ripple ve SEC Davası Çözüldükten Sonra XRP Fiyatı

Spekülasyon, XRP fiyatı etrafında büyümeye devam ediyor. Bu ayın başlarında, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple ve SEC davasının yılın ilk yarısında çözülmesini beklediğini açıkladı. Ripple kazanmaya kararlıyken, yatırımcılar ve analistler fiyatların toparlanmasını bekliyor. Bu, özellikle son iki yıldaki XRPLedger'daki gelişmelerden sonra ve ekosistemin büyümesi, XRP fiyat artışına katkıda bulunacaktır. Ayrıca, daha önce XRP'yi platformlarında listeden çıkaran önde gelen kripto borsalarından bazıları, dijital varlığı yeniden listelemek için acele edecek.
Ripple XRP

Bununla birlikte, Brad Garlinghouse liderliğindeki şirket çok temkinli bir yolda ilerliyor çünkü XRP koinin statüsünü yasal olarak tanımlamadan yapılan herhangi bir anlaşma, gelecekte başka bir davaya yol açabilir.

Basın sırasında, XRP 0,4109 $ karşılığında işlem görüyor. Dijital varlık son 7 gündür yatay işlem görüyor. 5 yıl önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan 3,84 dolarlık rekorla, token ATH'sinden hala çok uzakta.

Geliştiriciler Milyarlarca SHIB'nin Shibarium İle Yakılacağını Onayladı

Tanking SHIB yanma oranının ortasında, lider geliştirici Shytoshi Kusama, Shibarium sürümüyle yanma oranında bir artış sağlıyor. Merakla beklenen Layer-2 ölçeklenebilirlik ağı yakında başlayacak ve SHIB belirtecine büyük bir destek sunacak. Shytoshi Kusama kısa süre önce anlaşmazlıkta, Katman 2 platformu Shibarium'un piyasaya sürülmesiyle trilyonlarca SHIB parasının yakılacağını doğruladı.

MVRV-Z puan göstergesine göre, SHIB fiyatı şu anda bile büyük ölçüde düşük değerde ve bundan iki ay sonra yüzde 75 daha artma potansiyeline sahip.

Samsung, Akıllı Gemi Veri Uygulaması İçin VeChain'den Yararlanıyor

VeChain ilgi toplamaya ve büyük beğeni toplamaya devam etti. En son geliştirmede Samsung, akıllı gemi veri uygulamasının konuşlandırılması için lider blok zincirinden yararlandı. Dünya lideri sertifika otoritesi DNV'nin desteğiyle, bu adımı atan ilk Koreli gemi inşa firması olan Samsung Heavy Industries, "Akıllı Gemi Ağı Güvenlik Uygulamasını" Vechain ağında başarıyla devreye aldı.

Veriler kurtarma aşamasındaki gemiler ve diğer açık deniz araçlarıyla paylaşıldığında bilgilerin değiştirilme şansını azaltmak için VeChain, nakliye şirketleri, tersaneler ve ilgili diğer kuruluşlar için bir güvenlik çözümü olarak hizmet eder.

$MIOTA, Çoğu Aktif Geliştirici Ekosistemi İçin İlk 10 Kripto Olmaya Devam Ettiği İçin ShimmerEVM Sonunda Piyasaya Çıkıyor

IOTA ve hazırlık ağı Shimmer da hafta boyunca çeşitli gelişmelerle manşetlere taşındı. Yeni başlayanlar için, ShimmerNet'in baş katılımcısı, yakınken, ağın çökme risklerini gerekçe göstererek ShimmerEVM'yi başlatmak için acele etmediklerini belirtti. Geçen yıl Shimmer ağının piyasaya sürülmesinden bu yana ekip, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu ShimmerEVM zincirinin lansmanı üzerinde çalışıyor.

ShimmerEVM'deki ekip birkaç U'yu test ediyordu.Shimmer'ı L1-L2 transferleri için doğrudan gaz ödemek üzere kullanma gibi kolaylık işlevlerini içeren X iyileştirmeleri. Bu açıklama, IOTA'nın en aktif 10 geliştirici ekosistemi arasında olduğunu gösteren bir raporun ardından geldi. Shimmer ile, ekosisteme daha fazla geliştirici katıldıkça IOTA daha da yükseğe tırmanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ