İngiltere merkezli kripto kredileri ve likidite sağlayıcısı B2C2, 12 Şubat tarihli basın açıklamasına göre, kurumsal yatırımcılara hizmet veren lider bir ABD kripto şirketi olan SFOX ile işbirliği yapıyor.

Bu Hamle Kurumsal Yatırımcıyı Bitcoin ve Kripto Alanına Çekecek

İngiltere merkezli kripto kredileri ve likidite sağlayıcısı B2C2, 12 Şubat tarihli basın açıklamasına göre, kurumsal yatırımcılara hizmet veren lider bir ABD kripto şirketi olan SFOX ile işbirliği yapıyor.

Bu ortaklık, SFOX müşterilerinin (varlık yöneticileri, aile ofisleri ve yüksek varlıklı bireyler dahil) B2C2'nin büyük likidite havuzlarına ve daha iyi fiyatlı tezgah üstü (OTC) pazarlara tek bir giriş noktasıyla erişmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

SFOX'un büyüme sorumlusu Danny Kim konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Akış fiyatlandırmasına ve elektronik ticaret yeteneklerine küresel çapta kurumsal piyasa katılımcıları tarafından güvenilen en büyük OTC likidite sağlayıcısı B2C2 ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. SFOX müşterileri artık daha fazla fiyat keşfi ile birlikte yeni bir OTC likidite kaynağından faydalanacak.”

B2C2'nin kurucusu ve CEO'su Max Boonen şunları söyledi:

“Ortaklığımız daha geniş bir piyasa katılımcı grubunun B2C2’nin gerçek zamanlı OTC fiyatlandırmasına ve derin iki yönlü pazarlara erişmesini sağlıyor. Neredeyse tamamen OTC olan FX piyasalarına benzer şekilde, dijital varlık sınıfı giderek daha fazla takas dışı işlem görüyor ve bu da daha dar spreadler ve daha derin likidite ile sonuçlanıyor. ”

B2C2, SFOX platformuna eklenen ilk OTC ticaret merkezidir. Her iki platformdaki liderlik, kripto para birimi OTC pazarlarının son üç yılda geleneksel borsalardan pazar payı elde ettiğine inanıyor. Aite Group1 tarafından hazırlanan bir rapor, OTC etkinliğinin yakında kripto para birimi işlem hacminin çoğunu açıklayacağını öngördü.

Tabb Group'tan elde edilen son verilerin, ABD hisse senetlerinin borsa dışı işlem gören payının Aralık 2018'de % 34,7'den Nisan 2019'da % 38,6'ya yükseldiğini gösterdiği ifade edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ